Oktavianus

Zoufale nevtipná a nudná komedie s akčním a velmi jemným sci-fi nádechem (to jen když dochází k velmi podivnému brainwashingu, jak se padouši ze zabijácké organizace Asesinos, s. a., snaží vymýt hlavnímu hrdinovi mozek a udělat z něj vraždící stroj). Na komedii je nejhorší to, když není vtipná, a tady nemohla být vtipná ani omylem - a mimo jiné proto padouši nemohli uspět s vymýváním mozku hrdinovi, protože "humor" spočívá v tom, že hrdina žádný mozek nemá. Adalberto Martínez v hlavní roli působí jako zoufalá mexická napodobenina těch nejhorších amerických komiků své doby (napadli mě hned Jerry Lewis a Sam Petrillo - stejně odpornou vizáží, klackovitým chováním a maximálně iritujícím hlasem a mluvením). Za co tedy ta hvězda? Za to, že i když jde o mexický film, všechny účinkující herečky - padoušky i kladné hrdinky - jsou mimořádně koukatelné a když tančí (a že se ve filmu bohužel tančí hodně), je to fakt sexy. A o to tvůrcům zjevně šlo. Ale to ostatní? Dětinský humor na úrovni zakopávání hrdiny na rovné podlaze nebo kuželkářské koule, která vržená na dráhu nejdřív zdemoluje půl kuželkárny, aby pak srazila všechny kuželky, a je to děsná sranda, mě znechucoval po celou zdlouhavou stopáž. ()