Černovláska si přivede domů chlapa, nalije oběma a usedne malebně na postel. Přitulí se a co to najde v kapse? Nůžky! „Vražda na 8th avenue, žena brutálně ubodána,“ hlásí titulky novin. „Nějaká Ellen Tinker (Sally Peters), prostitutka,“ říká druhý den policista Dana (William Martel) kolegovi Mackovi McCarthymu (Mitchell Kowall). Ubodal ji a ještě jí ustřihl pramen vlasů. Nejde o jediný případ, a tak to konzultují s Dr. Jasonem (Jason Niles). Ten nejprve uvažuje o nedávno propuštěném pedofilovi George Mastrovi (Fred Lambert). Sledujeme také paralelní příběh fotografa Jana Verbiga (William Holland) a mladé Susan Grant (Vicki Carlson), která se chce stát modelkou a on jí dělá fotky. Svou roli hraje i striptérka/tanečnice v burlesce Lili Damar (Lili Dawn) a novinář Gardner (Michael Keane), který se kolem případu až podezřele motá. Vlasy na obleku a další stopy nakonec vedou k dopadení podezřelého a sérum pravdy odhalí skutečného pachatele. Psychiatr také odhalí příčinu vrahova fetišismu – jak tehdy jinak, vzpomínka z dětství – uviděl svou matku v posteli s milencem, jak jí probírá její dlouhé blond vlasy. Jak dopadne proces, uzavřené psychiatrické oddělení, jak doporučuje lékař, nebo elektrické křeslo, jak požaduje obžaloba? (Peabody)

liquido26

Newyorský Homicide Squad vyšetřuje případ sériového vraha, který podřezává ženy nůžkami a jako suvenýr si bere kousek jejich vlasů. Tento independent noir byl pro mě docela příjemným překvapením. Svižný děj, žádné zbytečné okolky, vše je soustředěné přímo na vyšetřování a hlavně dokonalá temná kytarová hudba. ()