Silver Needle in the Sky

Dobrodružný / Rodinný / Sci-Fi
USA, 1954, 76 min

Kamera:

Walter Strenge

Richard Crane (a.z.), Scotty Beckett (a.z.), Rand Brooks (a.z.), Harry Lauter (a.z.), Dayton Lummis (a.z.), Mickey Simpson (a.z.), Maurice Cass (a.z.), Charles Meredith (a.z.), Dean Cromer (a.z.) (viac)

Oktavianus

Klasická space opera z roku 1954, kompilát tří dílů seriálu Rocky Jones, Space Ranger. Už jsem jich pár viděl - většinou si je pouštím jako kulisu k něčemu dalšímu, co dělám, protože jakkoli se snažím mít sci-fi z 50. let nakoukáno, čas je příliš drahý a všechny jednotlivé filmy jsou na jedno brdo. Stejně tak tady - zase ten seladon Rocky Jones, celkem hezká Sally Mansfieldová jako Vena a ten odpornej chlapeček Bobby, aby se na to dívala podobně stará děcka populačního boomu po návratu vojáků z druhé války. O to víc vynikne padoušská Cleolanta, které to v tom směšném úboru docela sluší. O děj prakticky nejde, je to pořád dokola, všechno vyřeší kudrnatý vazoun několika pěstními souboji a je po všem; o tricích se moc mluvit nedá, protože jsou natolik primitivní, že nevypadají jako z filmu (potažmo seriálu) pro děti, ale jako že je vyráběly děti. S přihlédnutím k celé rockyjonesovské sérii je ale nutno říci, že toto je jeden z nejpovedenějších kompilátů, tj. ne tak blbý jako ty ostatní. Je to málo? V tomto případě ne. ()