silentname

Režisér Joshua Leonard, ktorého môžeme poznať ako Josha z "The Blair Witch Project" nám predstavuje svoj film "Dark Was The Night". Myslím si, že v rámci malých drám, ktoré sa snažia ukázať čo reálne v nás je to celkom funguje. Sú to dobré momentky a najmä ku koncu filmu ich dostaneme. Potrebujeme si síce prejsť nejakými klasickými americkými formulkami, ale ten koniec to všetko potom dobre vybrúsi a stojí za to. Pre mňa bol veľmi zaslúžený. Vyzeralo to najprv, že Timothy Olyphant zvláda situáciu relatívne dobre, aj keď sme prežívali jeho bolesť, no skutočnosť môže byť úplne iná. Mama v podaní Marisy Tomei rieši situáciu alkoholom a veci sa potom trošku vymknú spod kontroly. Čakal som či nepríde ešte ďalšia tragédia ale nič také sa nestalo. Emily Robinson sa mi v tomto filme páčila a uvidíme či sa dievča ešte objaví v nejakých ďalších projektoch, lebo sa ukazuje ako milá, šikovná a príjemná mladá tvárička. Tak uvidíme časom. Príbeh je trošku starý, no na druhú stranu si myslím, že ukazuje jednu vec veľmi dobre. A možno vďaka tomu ten koniec pre mňa funguje. Najväčším nepriateľom pre nás je naša zúrivosť. Nie hnev... ale zúrivosť. V stave zúrivosti môžeme urobiť tú absolútne najhoršiu vec na svete a vnútorne s tým byť v tej jedinej sekunde stotožnení, no v momente ako sa to stane a zúrivosť upadne a pochopíme dôsledky, tak veci sa zmenia. A sám som raz nechal uniesť zúrivosťou a niekomu som zámerne ublížil. A svoj čin som potom oľutoval. Netreba sa nechať touto emóciou uniesť, lebo nás zavedie len na nesprávnu cestu. A vyzeralo to, že aj aktér v tomto filme to pochopil a bol ochotný ísť za to pykať. A to musím oceniť. Hodnotenie: B ()