Lily po krk v odpadcích

• Švajčiarsko Recycling Lily

Nekonvenční komedie vypráví příběh o dokonalostí posedlém inspektorovi pořádku a čistoty, který se zamiluje do nesprávné ženy. Lily je okouzlující servírka a taky chorobná sběratelka, která zaplňuje svůj malý byt tunami odpadků a harampádí. Hansjörg Stähli působí v jednom malebném městečku jako inspektor pořádku a čistoty, který úzkostlivě dodržuje zákon a to samé vyžaduje i od ostatních. Pátrá po neznámé osobě, která už celé týdny nelegálně rozhazuje pytle s odpadky po celém městě. V osobním životě je Hansjörg introvert, který tajně miluje servírku Lily Freiovou. Hansjörgův poklidný život se však převrátí vzhůru nohama poté, co zjistí, že oním tajemným odpadkovým fantomem není nikdo jiný než Lilyina dcera Emma. Z lásky k její matce dívku bez potrestání propustí, díky čemuž se Lily uleví a poprvé se na Hansjörga usměje. To dodá inspektorovi odvahu a začne se Lily dvořit, jenže bez úspěchu. Netuší ale, že se Emma nezbavovala odpadků jen tak pro nic za nic. Její matka Lily je totiž bordelářka, která doma hromadí tuny odpadků a harampádí. (Cinemax)

Enšpígl

Tak i Švýcaři mají právo na romantiku, to se shoneme všichni jak jsme tady, že ano drahá chátro. Pravdou je, že Švýcar je jiná bytost a tudíž i tu romantiku pojímá jinak, ale jo rozuměl jsem potřebě hlavní hrdiny i té malé holčičky, trošku problém jsem měl s Lily, ale ona prostě byla taková nešťastná samička. Pár smíchů mě ten popelářskej človíček dopřál, ale jsou tam i smutný chvíle a divný chvíle. ()

Malarkey

Švýcaři jsou profíci na divný komedie. Jednou je to o rodině na letišti, po druhý je to o bažantech v armádě a pokaždý je to vesměs docela fajn, ale stejně je tam ten pocit, že je to tak trošku divný. Po shlédnutí tohodle filmu se nemůžu zbavit dojmu, že mně to opět podkresluje tu mentalitu toho národu. Neurazí, nenadchne, místy i docela příjemně pobaví, nicméně s pocitem, že na tom filmu není něco úplně v pořádku. Tři hvězdy jsou adekvátní jako zatím snad všem švýcarským komediím, co jsem zatím viděl. ()

markotter

Tohle byl dost úlet. Jestli to mělo být vtipné, tak nebylo. Hlavní hrdina byl hrozně nesympatický, většina lidí okolo něj vlastně taky. Podezřívám Švýcary, jestli to nebyla nějaká forma propagace jejich popelářské společnosti. ()