Dark Matter

Sci-Fi / Mysteriózny / Thriller
USA, (2015–2017), 27 h 58 min (Minutáž: 42–45 min)

Predloha:

Joseph Mallozzi (komiks), Paul Mullie (komiks)

Kamera:

Craig Wright

Melissa O'Neil, Anthony Lemke, Alex Mallari Jr., Jodelle Ferland, Roger Cross, Zoie Palmer, Marc Bendavid, Melanie Liburd, Shaun Sipos, Torri Higginson (viac)

Šesťčlenná posádka opustenej vesmírnej lode sa prebudí z hibernácie v hlbokom vesmíre. Majú vymazanú pamäť, chýbajú im spomienky na to, kto sú, alebo ako sa dostali na palubu. Jediná stopa k ich totožnosti je nákladný priestor plný zbraní a cieľové súradnice nastavené do vzdialenej ťažobnej kolónie, ktorá sa nachádza vo vojnovej zóne. Bez poňatia, na ktorej strane bojujú, čelia smrteľnému nebezpečenstvu. Dokáže posádka utiecť pred svojou minulosťou alebo ich minulosť dostihne? (Comicbox.eu)

Recenzie používateľa Martrix k tomuto seriálu (4)

Episode 1 (2015) (S01E01)

První dojem velký špatný. Parta lidí, kteří jakoby z oka vypadli druhojakostním americkým hercům. Až směšně pěkňouncí steteotypánci. A samozřejmě namícháni dle zaručeného korektvzorce. Ale dobře, řekl jsem si, že pokud něco začíná ve vesmíru, motá se v tom android a pár otazníků, dám tomu šanci. Za tu trpělivost jsem si vysloužil lehký twistíček v závěru, který naznačuje, že to sice bude pitomost, ale možná, jen možná pobaví. Velmi mi to připomíná nedávný Beacon 23, který jsem po pár epizodách utnul. Tahat za nos se rád nechám, ale ne od břídilů. Predikuji podobný vývoj. ()

Episode 2 (2015) (S01E02)

Predikce se naplňují. Ta akční složka je fakt mizerná. Low cost nejsou jen herci, ale taky kameraman. To malinko zábavna, které jsem detekoval se týkalo několika drobných asociací s Firefly. Antihrdinové, týpek zabiják, divná holka, snaha vydělat, která se zvrhne v dobročinnou misi... . Obsahově je Dark Matter orientovaná jinam, než odlehčená Firefly, ale přestože vidím jistý potenciál musím se přemlouvat, abych pokračoval ve sledování. Zachraňuje to opět až poslední minuta epizody. Ze zvědavosti dám ještě jednu epu; dost ale pochybuji že mě přiměje proklopýtat se až ke konci řady. ()

Episode 3 (2015) (S01E03)

Opět se mi vyplatil způsob, jakým sleduji filmy a seriály. Žádný všeprozrazující trailer, jen letmo přečtená synopse a pak několik týdnů počkat, až se mi vykouří z hlavy. Takže když si pak takový seriál pustím, nejsem zatížený očekáváním a ochuzen o překvapení. Postavám už jsem začínal přicházet na chuť...stačilo odlehčení a především víc  A. Lemkeho a androidky. A k tomu závěrečné překvápko, které bylo nepochybně součástí traileru... . Tzn. už mám představu oč běží a jsem konečně spokojenější. Zatím ještě 3*, ale ty už jsou poctivé. ()

Episode 4 (2015) (S01E04)

Není to úplně špatný. Když zafunguje humor, tak se to náladou k Firefly blíží, ale pořád je to trochu nízkotučné. Asi se mi nechce koukat na xxx dalších epizod. A to i když vím, že se tvůrci často řadu od řady zlepšují. ()