Clemens nemá na svoje deti čas. Pracuje totiž na velkej zmene územného plánu mesta a zmluvy sú na spadnutie. Chýba už len, aby pár nájomcov opustilo svoje byty a výstavba môže začať. Keď Rolf príde o svoj byt, chce sa pomstiť a rozhodne sa stať babysitterom Clemensových detí. Plán je viac než jasný – sabotáž. Nepočíta ale s tým, že Clemensove deti Winnie a Theo sú pripravené na všetko. Urobili si totiž šport z toho, že sa dokážu zbaviť všetkých svojin opatrovateliek. A verte, že nepoznajú zľutovanie – čo nový babysitter veľmi skoro zistí. Ale zatiaľ čo sa Rolf snaží zachrániť svoj domov, nechcene sa stáva i zachráncom Clemensovej rodiny. (Continental film)

TheEvilTwin

Taková příjemná a milá komedie s dost netradičním fajn nápadem. Clemens chce v centru zbourat starý dům a postavit nový komplex, ale obyvatelé jsou naštvaní, a tak vyšlou jednoho z nich, aby se Clemense zbavil, ale ten u něj úplným omylem dostane práci jako chůva, akorát děti jsou pěkní hajzlíci a všem chůvám dělaly dosud ze života peklo. Dost situací je zábavných, občas tam děti prohodí šílenou hlášku a celé je to taková feelgood zábava, která sice jede pořád v zajeté šabloně všech podobných komedií včetně happy endingu a vlastně není zas tak ikonická ani zapamatovatelná nebo extrémně humorově ujetá, ale na jednohubku jde o dostačující průměr. ()

Morholt

Ona je to taková kýčovitá hollywoodská klasika, kdy bezohledný táta nemá čas na děti a musí si projít prozřením, aby zjistil, co je na tom světě vlastně nejdůležitější. Že vyvede i nějaký ten hrdinský čin navíc, to se rozumí samo sebou. Ale i když se jede od začátku podle jasných not, mě přišla tahle německá klišé variace taková nějaká upřímnější a mému středoevropskému naturelu i bližší. Peschel na čele i tak výborného obsazení pak byl vítaným bonusem. Chůvák asi díru do světa neudělá, ale mě pobavil. 70% ()

Rathalos

Matthias Schweighofer a Milan Peschel uz u mna zabodovali naplno vo filme Rozchod na objednavku z roku 2013 a aj v tejto komedii to zopakovali,vyborna zabavna zalezitost,ktora nielen pobavi,ale i trosku zahra na city,predsa len rodina je na prvom mieste a hlavne deti,takze nemam o com rozmyslat,velmi sa mi to pacilo a to je to najhlavnejsie...:-) ()

Handle

Trochu jsem si připadal, jako když před patnácti lety v sobotu dopoledne zapnu béčkovou komedii na Tv Nova. Totálně old school film bez vtipu a vyšších ambicí. Je vám naprosto jasné, jak se bude film vyvíjet, jak skončí a co přesně budou kecat postavy za klišé moudra. Přežít se to dalo, ale nezasmál jsem se fakt ani jednou. ()

kaylin

Jasně, že to je prvoplánové a z toho závěru mi bylo na nic, jak je to hloupé a naivní, ale o to asi stejně šlo, na to se musel člověk připravit. Cesta k tomu závěru je ale fajn, postavy se mi líbily a děcka byla prostě skvělá, hlavně v tom úvodu, kdy jsou ještě za ďábly. Bavil jsem se a to bylo účelem filmu. Já jsem spokojený. ()

• Film sa natáčal v Berlíne, ako aj na zámku Burgschieden (Nemecko). (Arsenal83)