Rodiče pětiletého Jožky Karpíška odjíždějí služebně na dva měsíce do Londýna a chlapce svěří do péče sousedky, paní Pokorné. Jožánek však uteče ke svému dědečkovi, který je bývalý převozník. Bydlí přímo u vody se psem Sultánem a oslíkem Kylijánem. Tady chlapec prožívá kouzelné prázdniny – chytá s dědou ryby, učí se plavat, jezdí s oslíkem do města na nákupy. Jenže žádná pohoda netrvá věčně.  Přívoz nahradí nový most, domek bude zaplaven vodou z nové přehrady a děda pomýšlí na odchod do domova důchodců. Pod vlivem Jožky se však rozhodne dát svému životu trochu jiný směr. Možná, že se na zimu přestěhuje se psem a oslíkem do Prahy a přiveze trochu venkovské pohody. (TV JOJ)

Kajislav89

Jako dítě jsem na tomto snímku obdivoval dobrodružství malého klučiny, který utíká z města od paní na hlídání, aby dědečkovi přidělal nejednu starost. Jako dospělý však vnímám něco jiného, pohodový až sentimentálně laděný příběh o chlapci, který nevědomky motivuje dědečka k tomu, aby to lidově řečeno "nezabalil". Další plus za pěkné lokace. ()

moviepill

Veľmi decentne poeticky ladený rodinný film s rozkošným Davidom Schneiderom a výborným Rudolfom Deylom ml. Vyvážená dávka humoru a napätia. "A když nejsou lidi zdravý, je třeba je spolknout?" :-) ()

miza

Jakoby se zastavil čas a na chvíli je třeba vzpomínat na pohodu,klid a dobrotu.Ale blíží se nová doba s ní nové cíle.My budeme ale vzpomínat na ty staré krásné časy. ()

2sistem

Povinná četba a povinná kino projekce na škole. V té době jsem to nedokázal ocenit ale vždy spojení dědeček a vnuk stojí za všechny prachy. ()