Mr. Robot

• USA Mr. Robot
USA, (2015–2019), 36 h 52 min (Minutáž: 41–65 min)

Tvorcovia:

Sam Esmail

Hudba:

Mac Quayle

Rami Malek, Carly Chaikin, Christian Slater, Portia Doubleday, Martin Wallström, Michael Cristofer, Stephanie Corneliussen, Michel Gill, Grace Gummer (viac)

Elliot je mladý programátor, který má problém navazovat vztahy s lidmi. Má pocit, že se s okolním světem může bavit pouze tak, že hackuje jejich přístroje. Pracuje u bezpečnostní firmy, kde ale musí skrývat své skutečné umění. Navíc ho osloví tajná hackerská organizace, která chce s jeho pomocí zničit nadvládu jednoho procenta nejmocnějších lidí světa, kteří údajně řídí běh dějin. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa FeriusParfax k tomuto seriálu (25)

Série 1 (2015) (S01)

Spoilery.  Parádní masakr. Nevím, co komentovat dřív. Postavy, hudbu, myšlenky, téma? Elliot je hodně sympatický kluk. Nechci se tady nějak moc chlubit, ale hned v prvním díle jsem poznala, že je schizofrenik, takže konečné uvědomění nebylo zas takové překvápko. Líbilo se mi ale, jak to bylo provedeno. Scénu, kdy se Elliot vidí v zrcadle pokaždé jinak, jsem si přehrávala několikrát. Ta byla epesní. Mráz po zádech mi běhal při scénách Tyrell a jeho žena. Ti se fakt hledali, až se našli. Nakonec se ale ukázalo, že ten pravej psychopat není Tyrell (jeho chování po vraždě mě dost překvapilo), ale jeho žena. Jestli se tenhle robot dá nazvat ženou. Z těch dvou na scéně jsem měla fakt husinu. Nechtěla bych mít tyhle lidi poblíž. Ale dívat se, jak spolu kooperují a jdou za svým cílem bylo vzrušující. Angela by tam být asi ani nemusela. Moc mě nebavilo, když se objevila na scéně. Ale asi každý schizofrenik potřebuje někoho, kdo se ho bude snažit dostat zpět. Hodně sympatický byl Gideon. Tuhle postavu mám ráda. Dále tedy hudba, která byla skvostná. A to hlavně u Elliotových bludů a následného uvědomování. Měli jste sami pocit, že nevíte, která bije a hudba to jen podtrhovala. Stejně tak všechny scény plné napětí, které hudba jen povyšovala. Myšlenka je samozřejmě taky úchvatná. Spousta lidí zřejmě souhlasit nebude, ale tak je to se vším. Ať si každý myslí, co chce, ale já jsem Elliotovi maximálně fandila. Ve všech jeho geniálních rozhodnutích, přemýšlení, pohnutkách. Jediné, co mě fakt mrzí je, že jsem nerozuměla skoro ničemu, co se počítačů a hackování týče. Podle komentářů jde asi o dost přesnou simulaci všech věcí, ale moc bych si přála to sledovat s někým, kdo tomu rozumí a vysvětlit by mi pár věcí. Takže pro ajťáky a různé nadšence do PC muselo mít tohle dílo ještě větší náboj a přesah než pro nás obyčejné, nechápavé smrtelníky. Co dodat? Zkrátka nabušený, skvělý, chytrý, atraktivní seriál plný perfektních témat, postav, hudby a hereckých výkonů. ()

Série 2 (2016) (S02)

Ve druhé sérii se řeší následky hackerského útoku na Evil Corp. Elliot je chudák víc a víc mimo. A s ním samozřejmě i jeho věrný kamarád – já. Už se začínáte ztrácet, co je skutečnost a realita. V půlce série si na vás tvůrci navíc vymyslí naprostou bombu, kterou nemohl nikdo tušit. Hrozně si užívám přechody Elliota a Mr. Robota. Bylo tu skutečně nepřeberné množství skvělých scén, ze kterých mi nabíhala husí kůže (Elliotův ďábelský bláznivý smích, rozhovor mezi Mr. Robotem a Elliotem, představa krásné budoucnosti a další). Stejně tak nechyběla spousta skvělé hudby, která dělá divy. Většinu série se taky řeší, kam sakra zmizel psychouš Tyrell. Jeho pošahaná, ale děsivě sexy manželka (slovy mého kamaráda "dost dobrá pichna") je ještě děsivější než v minulé sérii. Moc a prachy jí úplně zatemnily rozum. Zahyne taky hodně postav. Některé jsem měla ráda, některé ne. Tvůrci vám retrospektivně poodhalí nápad na Fsociety, na vyřízení E.corpu a další. Hodně mě v této sérii opět nebavila linka s Angelou, ze které se stala  děsná kráva. Dojde taky na problém, co s mrtvolou. To jsem se fakt nasmála. Není totiž úplně lehký se jí zbavit. Dost mi to připomnělo scénu z Breaking Bad, kdy nad mrtvým stojí Jessy a Waltr a řeší ten stejný problém, jako naše duo. U vyřešení tohoto problému se černým humorem nešetřilo. Při sledování jsem si už ke konci série napsala do bločku poznámku, která zní takto: UŽ MĚ ZAČÍNÁ SRÁT, ŽE NIČEMU NEROZUMÍM A NIC SE NEVYSVĚTLUJE. Jelikož jsem ale při psaní tohoto komentáře už v půlce třetí série, tak vás můžu uklidnit, že se všechno dozvíte. A bude to bomba. ()

d3.0_usporny_rezim.h (2017) (S03E01)

Jelikož se toho v prvním díle třetí série zas tak moc nestalo, tak dostanu prostor se vypsat a vysvětlit své myšlenkové pochody… „Tak že bych začala komentovat u každýho seriálu i každou epizodu zvlášť? Tím, že jsem to takhle udělala u Love, death and robot, tak mi to podělalo statistiky a vypadám, že koukám na animáky, i když na ně jinak skoro vůbec nekoukám. Nojo… jenže to byl každej díl o něčem jiným, tak bylo jasný, že budu komentovat každou epizodu zvlášť. Ale ty statistiky mně štvou. Navíc už jsem v půlce druhé série Mr. Robot a děje se tam toho fakt hodně na to, abych to napsala do jednoho komentáře. Ale nevím, jestli se mi bude chtít psát úplně pokaždé na každý díl každého seriálu nějaká recenze. Jenže když už se jednou rozhodnu pro změnu, tak to nemůžu vrátit a dělat si to lážo plážo. Takže buď budu komentovat od teď každý díl v seriálech nebo furt jen po sériích. Musí to mít nějaký řád, a ne jednou tak a podruhé onak. Navíc to bude víc vyjadřovat, co jsem fakt viděla. Ta statistika, že koukám hned na 3. místě nejvíc na animáky mě fakt štve. Je to zavádějící. Tak jo. Od teď budu psát na každý díl zvlášť. Ale už jsem u 3. dílu 3. série Mr. Robot. To si už nevzpomenu na každý díl ve druhé sérii, o co tam šlo. I když jsem si dělala pár poznámek. Který ani nemůžu přečíst po sobě… Fajn. Tak asi udělám kompromis a druhou sérii ještě ohodnotím a okomentuju jako celek. Třetí a čtvrtou budu komentovat po dílech. Není to sice úplně příjemný, že změním taktiku takhle v půlce seriálu, ale alespoň to bude 2 série tak a 2 tak. Tak fajn, rozhodnuto. Začnu si psát víc poznámky a v práci si pak dokomentuju zbytek. Nojo… jenže když se do seriálu zažeru, tak pak zhlídnu třeba 12 dílů za den. To pak bude všechny otravovat, že jim tam skáče upozornění na 12 mých recenzí. A co je mi vlastně po tom... Jo… je rozhodnuto. Budu od teď psát na každý díl zvlášť. U této série si stejně ani zatím nedovedu představit to všechno dát do jedné recenze, protože se toho tady událo mega moc…“ Tak to bylo krátké zavítání do mé hlavy. Udělala jsem sama se sebou kompromis a dvě série jsem komentovala tak, dvě budu komentovat onak. Mé rozhodovací schopnosti jsou opravdu neuvěřitelné a oslnivé. Teď k tomuto dílu. Angela mi opět začíná být pomalu sympatická. Objevuje se nám tu nová a v budoucnu zřejmě důležitá postava. Už je na scéně i samozvaný BŮH Tyrell. Musím se přiznat, že zatím se mi úplně nejvíc líbí, jak chápu přechody Elliota/Mr. Robota. Ty jsou tak strašně božský. Úplně to miluju. Jak se každý chová úplně jinak. Jak je Elliot ten, který teď tahá za kratší nitky. Fakt ty přechody zbožňuju. A hudba na konci? Bože… to je přenádherná nádhera. ()

d3.1_zpet.gz (2017) (S03E02)

Spoiler. Je to možný? Tenhle seriál má kvalitově vzestupnout tendenci. Jsem přikovaná k televizi a je těžší a těžší se odtrhnout. Strašně mě mrzí, že většině věcí o hackování vůbec nerozumím. To by byla ještě větší parádička. V tomhle díle jsem si naprosto užila přeměnu Elliota u psycholožky. To byl úplný balzám na duši. Tyhle poutě do duší „nenormálních“ jedinců mě extrémně baví. Byla to pro mě úplná symfonie, když otěže převzal zase Mr. Robot. Jeho temná duše je vykreslená excelentně. Taky jsme mohli vidět Elliota, jak se poprvé usmíval. Musím přiznat, že nic smutnějšího jsem snad neviděla. Je mi ho čím dál víc líto. Jeho samota ho začíná užírat. Úplně jsem měla chuť se objevit vedle něj, obejmout ho a pohladit. Všichni si z něj udělali loutku a on o tom chudák ani neví. Další zvrat nastal u vraždy té sexy/psycho/robo ženy. To bylo tak epický. Hrála do toho opět skvěle zvolená hudba a šel mi při tom mráz po zádech. Hudbu budu asi chválit v každým díle nebo co. Je to lepší a lepšííí. Jo a Darlene spolupracuje s FBI. To jsem fakt nečekala. Myslela jsem si, že se z toho klasicky nějak dostane. Ale tady prostě nemůžu očekávat vůbec nic. Jen kvalitu. ()

d3.2_stary_system.so (2017) (S03E03)

Většina epizody byla o Tyrellovi, ale to mi vůbec nevadilo. Bože. Začíná být zatraceně sexy, když není tak ulíznutej snob se zlatou lžičkou v prdeli. Fakt jsem si pohled na něj užívala 😉 hehe. Po asi 10 dílech tedy přišlo rozuzlení otázky – kde byl Tyrell Wellick? Musím uznat, že jsem mu záviděla. Hudbu, která hrála při jeho scénách na chatě jsem si pustila včera tak 5x a už od dnešního rána, nekecám, 10x. Nemůžu se jí naposlouchat. Ne tak našlapaná, ale opět impozantní epizoda. ()

d3.3_metadata.par2 (2017) (S03E04)

Spoilery. Darlene spolupracuje s FBI a na Elliota je čím dál větší tlak. Angela je odhodlaná provést svoji pomstu a jde do toho i přes zradu kamaráda. Což teda úplně nekvituju. Elliot se snaží zvrátit 2. fázi. Tím ovšem poněkud ničí plány úplně všem ostatním. Už dokonce došla trpělivost Bohu Tyrellovi. Chudák. Tak Elliota miloval… Pán s brýlemi je neuvěřitelný kliďas a supr manipulátor. Zrzavá agentka se sbližuje s Darlene. Za chvíli budou možná tvořit duo D &D. Těším se, jak se vyřeší problém, který Elliot napáchal. ()

d3.4_provozni_chyba.r00 (2017) (S03E05)

Fakt jsem chvílema nedýchala. Úplně mě to vtáhlo. Angela už asi není kámoška. Jen pomstychtivá ženská, která si jde za svým cílem. Přiznám se, že obdivuji trpělivost transky. Parta, kterou pověřil tak těžkým úkolem pořád dělá problémy a hasí se jeden požár za druhým. Elliota čeká nepěkné prozření. Slzy v jeho očích mě zarmoutily (to je bez ironie). Začíná to být fakt extrémní chaos. Levá ruka neví, co dělá druhá. V tomhle seriálu jsou samí psychopati. Líbí se mi ta malá vedlejší role ťamánka v obleku, co se neustále cpe. Skvělý díl. Nevím, kam až to může zajít… ()

d3.5_ukoncit_proces.inc (2017) (S03E06)

Spoilery. Jakmile padne víkend a já budu moct odejít z té podělané práce, tak se nehnu od televize, dokud tenhle seriál nedokoukám. Mám čas sotva na půl dílu denně. Ale tenhle byl opět božský. Dom je dost inteligentní ženská. Nedivila bych se, kdyby jí už dávno došlo, kdo je u FBI ta krysa. Ale v tomto díle šlo hlavně o Elliota. Jeho snahu o zabránění  výbuchu mu kazil Mr. Robot. Tyhle přeskoky a rvaní se sám se sebou mě extrémně bavily. Zajímalo by mě jen, jestli byl tenhle schizofrenní gulášek založen na skutečných příznacích a jestli je vůbec něco takového možné. Z konce vám téměř vybuchne hlava. Úžasný díl!! ()

d3.6_fredrick+tanya.chk (2017) (S03E07)

Spoiler. Fsociety se nám poněkud ztenčuje. Mobly a ta druhá dnes natáhli brka. Musím se přiznat, že jejich smrt mě vůbec nezasáhla. Jen mě rozesmál jejich pokus o útěk a výhružka Moblyho, že si přestane kopat vlastní hrob, jestli mu neodpoví na otázky. Nebyl zrovna ve výhodné vyjednavačské pozici. Tyrell se po zprávě, že mu umřela jeho žena naprosto sesypal. Moc nerozumím jeho osobnosti, ale zajímá mě čím dál tím víc.  Mr. Robot se přiznává psycholožce a Angela se pomátla. Velmi oceňuji začátek - pohled kamery z výšky na projíždějící auto na poušti a k tomu hudba z Knight Ridera. To se mi moc líbilo. ()

d3.7_nemaz_me.ko (2017) (S03E08)

V tomto díle na mě Elliot dost působil jako sobeček, což se mi hodně nelíbilo. Naštěstí svou nálepku postupně strhával a byl to zase ten sympatický Elliot. Nejvíc se mi líbil rozhovor s Angelou. Dost mi vadil ten malý kluk. Byl hrozně rušivým elementem. V jeho případě sáhli tvůrci trošku vedle. Jinak se jednalo o jiný díl než ostatní. Vůbec mi to ale nevadilo. Ani se tu nijak extra nehrálo na city. Prostě takové příjemné odlehčení a rozloučení s Moblym a (už znám jméno) – Trenton. ()

d3.8_faze3.torrent (2017) (S03E09)

No… Darlene měla dost okatou nabalovací techniku. Divím se, že Dom nevjela do kalhotek rovnou u barového pultíku. Hrozně se mi líbí ty řeči FBI, že vás ochrání. Nikdy se tak nestane a jste hned na mušce. Jinak vlastně se toho moc nedělo. Trošku slabší díl před finále 3. série. Vše nás teprve čeká. ()

vypnuti /r (2017) (S03E10)

Spoiler. Skvěle našlapaná epizoda. Nedokážu si představit, jak celý seriál skončí. Už teď se jednalo o perfektní našlapanou epizodu. Úklid všeho druhu mám ráda. Přiznám se, že tento díl mi dělal fakt dobře. Zmizela spousta postav, a to mě pohladilo po duši. Brýlatý pán mě několikrát fakt rozesmál („slečno… nemluvte už“, „chci verbální potvrzení“ – přičemž zasekává sekeru do FBI krysy). Vraždičku si užíval. Rozkrylo se i tajemství Angely a biologického táty a konečně došlo ke spojení Elliota a Mr. Robota. Ve stodole mě moc mile překvapila muška negříka. Jak říkám. Moc příjemný díl. Jen úplně nechápu, proč je transka z Elliota tak podělaná, když furt dělá problémy. ()

401 Neautorizovaný přístup (2019) (S04E01)

Spoiler. Elliot hledá možnosti, jak se pomstít a zneškodnit ťamánka. Nebude to ale lehký úkol. Darlene se snaží vypořádat se smrtí Angely. Z čehož jsem teda ještě teď vyjevená. Ne, že by mi chyběla, ale překvapilo mě, že ji nechali tvůrci popravit. Elliotovi a Darlene zemře máma. S nikým, vč. mě to ale nic neudělalo. Zařizuje se tedy pohřeb. Doufala jsem, že se dozvíme, co bylo v bankovní schránce... Dom je paranoidní a není vlastně ani divu, když ji navštíví nevítaný host (a tím nemyslím instalatéra). Konečná scéna, kdy Elliota zdrogují byla úžasná. Fakt jsem se sama cítila jako na fetu. Neuvěřitelné, jak vám tvůrci dokáží zprostředkovat úplně každý pocit a stav. ()

402 Vyžadována platba (2019) (S04E02)

Tak počáteční scéna byla BOMBA. Tenhle seriál má úžasnou myšlenku a přesah. Takže mocenský souboj, který je vysvětlený na začátku byl všeříkající. Hlavní gró tohoto dílu ale spočívá v parádním konci. Těším se na seznámení s novými kamarády. P.S. nevím, jestli se mi to jen nezdá, ale čím víc se seriál blíží ke svému konci, tím jsou názvy epizod jednodušeji nazvané. Obyčejně, bez čísel, znaků,... Lépe čitelné. ()

403 Přístup odmítnut (2019) (S04E03)

Páni... tak to jsem nečekala, že Mr. Robotovi někdy udělím 3*. Fakt jsem i přemýšlela nad 2. Ty jsem nedala díky krásné scéně, kdy se jeden přihřátej ťamánek podřezal. Jak pracovala kamera a hudba, tak to bylo fakt úžasný. Jinak to bylo nekonečný. Absolutně mě nebavil a odpudil románek s tou ženskou. Ty její kecy?! Elliot a sex?! Elliot a "normálnost??!" Vůbec mě nezaujal děj a vyskytovalo se tu příliš mnoho postav, který mi jsou u zadele a nebaví mě. Vera, psychiatrička, ta holka z baru, Darlene. Dám si teď chvíli pauzu, ať toto zklamání rozdýchám. Doufám, že se z Elliota na konci nestane nějakej tuctovej inťouš. ()

404 Objekt nenalezen (2019) (S04E04)

Spoilery. Že to byl jen přelud nebo trik Sama Esmaila a Tyrell neumřel? Byla jsem fakt šťastná, když se konečně ukázal. Hned na začátku mě rozesmál svými vražednými dovednostmi a následným řešením nepříjemností, které s sebou vražda nese. Celou dobu po putování v lese jsem si  říkala, jak jsou Elliot a Tyrell extrémně divné duo. Ale zbožňuju je. Přiznám se, že k Tyrellovi mě to táhlo ještě víc. Elliot je na můj vkus až moc sobecký. Ale ten konec??? Ten mě opravdu rozesmutnil. Jestli opravdu umřel, tak to byla ta nejsmutnější smrt v tomto seriálu. Taková zbytečná, obyčejná. Udála se samozřejmě i spousta jiných věcí s Darelene a Dom. V mně bohužel zůstává hlavně Tyrellova smutná smrt. ()

405 Nepovolená metoda (2019) (S04E05)

Díl, kde se neřekne ani slovo. Jak je možný, že i přesto mi tato epizoda utekla snad nejrychleji? Byla extrémně napínavá. Je geniální natočit 45 minut dlouhý díl bez jediného slova, ale přitom se děj posouvá kupředu, všechno chápete, jste napnutí jak kšandy! Hodně mě bavil! Konečně se zase točil kolem IT a posunul Elliota a Darlene zase kousek blíž ke zničení skupiny. Celkem mě dojalo, jak spolu začali hezky spolupracovat. Hmhmhm... super epizoda. Jsem zvědavá, co má Dom v plánu. Určitě už si vymyslela, jak Dark army přechytračí. Doufám, že na nás v nějakém díle ještě vykoukne Tyrell. Pořád mi chybí. ()

406 Neakceptovatelné (2019) (S04E06)

"Ty jsi ta největší zrůda, protože to ani nevíš." Velmi mile mě v tomhle díle překvapila Elliotova psycholožka. Čím to, že tihle maniaci - Berlín, Vera - mají tak rádi proslovy o sobě sama? :) Dom s Darlene jedou opět v problému. Čím víc se blížím do finiše, tím víc zvědavá jsem. Vera ještě asi sehraje nějakou roli. Víc se mi ale k Elliotovi hodil Tyrell, po kterém stále teskním... ()

407 Vyžaduje se ověřování proxy (2019) (S04E07)

Hudba gradovala napětí opět skvěle. Už ji ani nebudu chválit, protože ta je tu samozřejmostí. Líbilo se mi, jak tvůrci podali celé odhalení. Tak nějak jsem ale myslela, že už je to jasná věc, že je tu Mr. Robot s Elliotem od malička. Obzvlášť potom, co Darlene převyprávěla historku s oknem, jak se stala doopravdy. Konečně rozuzlení mě ale i tak překvapilo a dost se mi to líbilo. Bylo mi líto nejen Elliota, ale i Very. Takové dětství si nezaslouží nikdo. Jsem zvědavá, jak Elliota ovlivní informace, kterou se dozvěděl. Jinak byl ale Vera v průběhu sezení dost rušivý element. Vadilo mi, jak skákal do řeči. Na začátku dílu mě ale rozesmávaly ty jeho kecy. Asi by se mi líbilo, kdyby při pomalém uvědomování si, co se vlastně stalo, byla nějaká retrospektivní scéna, kdy nám tvůrci ukáží, jak se to celé odehrálo a jak to bylo (v Elliotových myšlenkách). Super díl, kde se objasnila spousta skutečností. ()

408 Vypršel časový limit požadavku (2019) (S04E08)

Dom konečně zabila tu nesympatickou tlustoprdku. Fakt už jsem jí měla plný zuby. Dom mám ráda víc a víc. Líbil se mi rozhovor mezi Mr. Robotem a Elliotem. Od toho tu přeci je druhá osobnost. Aby vás chránila a pomáhala vám.  Díly jsou víc a víc depresivní. ()

Matt Reeves natočí minisérii o Busteru Keatonovi

Matt Reeves natočí minisérii o Busteru Keatonovi

21.01.2023

Battlestar Galactica dostane pokračování

Battlestar Galactica dostane pokračování

18.09.2019

Kultovní sci-fi seriál Battlestar Galactica se dočká pokračování. Oznámili to zástupci stanice NBC, kteří zároveň veřejnosti odhalili svoji novou chystanou streamovací službu nazvanou Peacock. Jak… (viac)

Freddie Mercury míří do kin

Freddie Mercury míří do kin

06.11.2016

Biografie největší hvězdy Queenů se chystá už řadu let. Freddieho Mercuryho si měl zahrát Sacha Baron Cohen (Borat, Diktátor), ten ale po neshodách se členy kapely z projektu odstoupil. Hudebníky… (viac)

Po Hře o trůny přijdou Divoké karty

Po Hře o trůny přijdou Divoké karty

08.08.2016

George R. R. Martin momentálně píše Vichry zimy, šestý román z fantasy série Píseň ledu a ohně. Knižní předloha Hry o trůny je alfou i omegou jeho tvorby, to ale neznamená, že by zanedbával svá… (viac)