Faust 2.0

ricci.s

Znesiteľná antológia. Všetky poviedky súvisia s mobilnými aplikáciami, ktoré obrátia život hlavných hrdinov naruby. Prvý príbeh o novinárke pátrajúcej po sériovom vrahovi zaujme najmä dobrou atmosférou a desivou koncovkou. Takže začiatok celkom fajn. V druhom príbehu máme spisovateľa, ktorý hľadá inšpiráciu, a čoskoro ju nájde, keď mu na dvere zaklope neznáma žena volajúca o pomoc. Lacné a naivné, nezaujalo. Tretí je o nadržancovi, ktorého v hoteli navštívi fajnová kurvička. Po divokom sexe ho vezme do klubu, kde sa všetko zvrtne. Žiaľ, viac ma zaujala tá erotická časť ako hororová. Šľapka bola totiž prekrásna. Len na tom rozuzlení mohli popracovať viac. V štvrtej poviedke vystupuje žena zastupujúca firmu, ktorá predáva zbrane. Internetová aplikácia jej však začne privádzať nočné mory. Pekne nakrútené, s občasnou potrebnou ľakačkou, jeden z tých lepších príbehov. Posledný je o ohrdnutej žene a démonovi. Akási trápna politická satira, takže zakončenie stojí za hovno. 2 body za 2 solídne príbehy, od Švédov čakám viac. ()