Policajt nebo spratek

• Rusko Mažor (viac)
Rusko, (2014–2022), 39 h 52 min (Minutáž: 48–52 min)

Tvorcovia:

Alexandr Cekalo

Pavel Prilučnyj, Karina Razumovskaja, Dmitrij Ševčenko, Alexandr Oblasov, Igor Žižikin, Denis Švedov, Nikita Panfilov, Alexandr Ďjačenko, Ljubov Aksjonova (viac)

Když je namyšlený playboy Igor přinucen dát se k policii, zjišťuje, že mu to docela jde. Ale práce ho brzy zavede na vlastní temnou cestu. (Netflix)

Recenzie používateľa FIAT 500 k tomuto seriálu (1)

Policajt nebo spratek (2014)

Pevně věřím, že Netflix koupí i třetí sérii. První dvě jsou totiž hodně nadprůměrnou podívanou, ačkoliv druhá se dlouho vyvíjí spíše jako telenovela, kde se řeší jen - budou spolu, anebo nebudou spolu?. Ale konec nabere rychlý spád a dává super cliffhanger, kdyby člověk měl k dispozici hned třetí řadu, o které navíc ví, že vznikla... No nic no, možná ze mne mluví nadšení i proto, že je to něco jiného než americké nebo evropské kriminálky. Prostředí vypadá jinak, lidé se chovají jinak i atmosféra je úplně jiná. Ruština navíc po pár dílech přestane rušit a občas i pomůže, pokud vám zrovna vypadne anglické slovíčko v titulcích. Příběhově je první řada překvapivá - nečekal jsem, že nosná linie vydrží solidně bavit celých 12 epizod. Vše navíc zajímavě vyvrcholí a obecně cesta syna oligarchy až do respektovaného policisty je mimořádně zajímavá, místy úsměvná. Nosná linie druhé řady je horší, na druhou stranu více baví vedlejší případy v jednotlivých dílech a občas i vztahy na policejní stanici (i když jak říkám, místy už to byla slušná telenovela). Celkově za čtyři, myslím, že by se tohle v pohodě uchytilo i v našich televizích, pokud by se řada diváků dokázala oprostit od toho, že je to ruské... EDIT Konečně, dva a půl roku po premiéře, jsem viděl třetí sérii. Není to už tak dobré jako první a částečně druhá série, výborná zábava je to ale pořád. Hluchá místa jsou častější než v předešlých dílech, nicméně to pořád vyvažují poměrně dobře napsané charaktery... Případy, uznávám, jsou až na výjimky poněkud jednodušší, vše se točí kolem hlavního případu a Igora. Třetí série je zatím určitě nejslabší, kdyby to nedopadlo tak jak to dopadlo, asi bych si i další části odpustil, ale takhle chci vidět, co bude dál (čtvrtá série btw potvrzena). Jo a nasolit ji musím stejně čtyři oriony, protože mě to prostě šestnáct dílů zase drželo přikovaného k obrazovce. ()