Praha vs. prachy

Kamera:

Markus Krug

Účinkujú:

Janek Rubeš

Tak dlouho Janka Rubeše štvalo, co se v Praze děje, až vzal do ruky kameru a šel natočit ty největší nekalosti, které se v ní odehrávají. (StreamCZ)

ludva10

To že v Praze taxikáři okrádají turisty snad ví všichni. To že v Praze kvete korupce snad ví všichni taky ( osobní zkušenost, kdy si státní úředník řekl při kontrole o úplatek ). To že Janek nemá strach do toho takto jít - obrovský obdiv. Jen tak dál ( ale přes tu korupci to stejně nakonec podle mne nemá smysl ). ()

Jara.Cimrman.jr

"Pro mě je naprosto dostačující důkaz podvodu to, že cesta měla stát kolem 150,- a taxikář si prostě řekl o 490,-." Taxíkem ze zásady nejezdím a kvůli taxikářskému okrádání cizinců nemám špatné spaní, ale přesto jsem si myslel, že tohle mě bude bavit. Zůstalo to tak na půl cestě. Je z toho totiž jasně patrné, že zdokumentovaná skupina podvodníků není hamižná a dokáže upustit peníz. Něco na Magistrátu, něco hlídkařům a asi ani novináři nejsou úplně škodní. Z tohoto úhlu pohledu připomíná Jankova snaha spíše boj s větrnými mlýny. Všichni jsou si vědomi své nedotknutelnosti, hlavní odborář se obvinění směje do kamery a nevyřešilo se nic, přestože ambice na to určitě byly. ()

StanislachKo

Kde nepomáha investigatíva, polícia ani politici, tam nastupuje Rubeš s Krugom a natočia absolútne brilantný dokument. Surový a presný a údajne dosť nebezpečný, že sa obaja báli po odvysielaní o vlastný život. Proste taký ten krátky dokument, ktorý si nikto nikdy nepozriem, ale asi Ti to stálo za to meniť prepichnuté pneumatiky 3x do týždňa. ()

Tom_Lachtan

Tenhle pořad je super, odhalování nezměrné odpornosti některých taxikářů je téma vděčné a Janek Rubeš, který pořadem provází do toho jde po hlavě a podařilo se mu pár majstrštyků (rozhovor s vrchním pražským taxi odborářem, který otevřeně přiznává, jak vy****** s turistama). Ovšem moc dobrou práci neodvedla dramaturgie, neboť pár minutové díly jsou jednoduše málo a nevměstná se do nich dost informací. ()

Mimomisu

tak od tretiho dilu mam ne uplne prijemne mrazeni v zadech, ze tenhle porad nahle skonci, az autora reportazi najdou mrtvyho ve skarpe. Coz teda asi znamena, ze to, co dela, dela dobre. Nebyt jeho tendenci nekdy prilis tlacit na pilu sam lehce prekrucovat fakta a navadet (Praha vs. Krnacova), bylo by to za plnych pet ()

• Seriál beží zaroveň v anglické mutaci pro anglicky mluvící diváky. (StreamCZ)
  • Za drogy, taxíky a pokuty utratili autoři během natáčení desítky tisíc korun. (StreamCZ)
  • Natáčení probíhalo v centru Prahy od března 2014. (janekrubes)