Smrtgasmus

• Nový Zéland Deathgasm

Brodieho, který je ve městě nový, rychle sblíží společná láska k metalu s místním outsiderem Zakkem. Když ale tihle dva metaloví nadšenci nevědomky přivolají zlovolné síly, jejich sny o slávě nejspíš budou muset jít stranou. Střední škola je peklo! Metalista Brodie je vyvrhelem v moři sportovců a roztleskávaček, dokud ovšem nepotká spřízněnou duši v dalším metalovém fanouškovi Zakkovi. Když si Brodie se Zakkem založí vlastní metalovou kapelu, jejich odpor k předměstské pustině je zavede k záhadné partituře, která prý poskytne neomezenou moc každému, kdo ji zahraje. Jenže hudba přivolá také prastarého pekelného démona, který ohrožuje samotnou lidskou existenci. Jejich spolužáky i příbuzné posednou démonické síly, které jim vyrvou oči a promění je ve vraždící maniaky... a to je jenom začátek! Brodie, Zakk a jejich partička přátel teď musí zastavit síly čistého zla dřív, než pohltí celé lidstvo. (Cinemax)

Pítrs85

Brutal as Fuck! Představte si scénu, kde mladej metloš mlátí starýho démona... dildem (mno ještě je tam pak scéna, kde druhej metloš démona tím dildem ubodá, ale obávám se, že by to nevyznělo tak, jak by mělo... :-). Tak přesně o tom je DEATHGASM (a to DEATHGASM musíte přečíst takovým tím metalovým hlasem, kde zpěvák zpívá, jako kdyby chtěl vyblejt všechny vnitřnosti). Novozélanďani se zase a opět vytáhli, tenhle filmeček si totiž nic nezadá s o mnoho slavnějšími Jacksonovými Bad Taste nebo (a hlavně) Braindead, jde vidět, kde bral rejža inspiraci. Super, jeden z nejzábavnějších hororů tohohle járu, "I'm the Devil, I love Metal!" ()

S.Quentin QUALE

Jako vždy, lepší nic nevědět. Při releasu jsem o tomto slyšel prvně, metal jde úplně mimo mě, takže jsem byl odhodlaný Deathgasm vypustit úplně. Okolnostmi dohnám jsem si jej přece jen pustil a musím říct, že to zas není tak mizerný, jak je tady prezentováno. Metal je ve schůdné formě, splatter je ve schůdné formě, nolanovský příběh asi mohl čekat málokdo, takže ve vztahu k záměru tvůrců je průserem jen a pouze humor, pro který zjevně pan Howden moc smysl nemá. Ostatně, já teda moc fandů do metalu neznám, ale že by tahle hudba měla jít dohromady s nějakým hahaha huhuhu, to mi moc nepřipadá. 2,5* to utáhne. 45% ()

pornogrind

Filmu hned ze startu musím srazit jednu hvězdu, protože se příliš moc šťoural v muzice. A šáhl mi na můj oblíbenej grindcore, death metal a pornogrind. Tvůrci nám předkládají heavy metalový nadšence jenž na stěně mají plakát Cannibal corpse a hlavní song, kterej má být smrtelnou zhoubou lidstva je black metalová " balada ".Takže tohle je pro mě jeden obrovskej háček, páč evidentně autor ví o metalu naprostý hovno a hazí všechny metalový odnože do jednoho ranku. Pro diváka neposlouchající metal či grind nepodstatná věc. Pro mě je to ale zarážející. Jinak filmem zazní spousta dobré muziky, ale né všechna mi sedla do mýho stylu. Tváří se to jako hororová komedie, ale z obou žánrů je film tak na půl cestě. Humor sice sem tam obsahuje, ale není to takovej ten co vás posadí na prdel. Co se týče hororové stránky tak tu máme spoustu krve a gore efektů a některý jsou hodně povedený. Ale všechno kazí odfláklý až dětinský masky. Dávám 3 hvězdy. Rozhodně je to koukatelný, ale spíš pro fandy téhle muziky. Ostatní to asi moc nepobaví. ()

Yoshitsune

Ono pokuď máte Hlavu plnou metalu, tak tenhle film je pro vás jako stvořený, kdyby tenhle film byl čistě jen o metalu, tak jako Metalhead tak by snad tvůrci udělali líp. Metalu je zde dost, je tu odkaz na slavné kapely, zpěváky, styl oblékaní a metalový pozdrav a tak vůbec, to je prostě poctivě udělaný a je vidět že v tomhle tvůrci věděli co a jak. Ale tenhle film neni jen o metalu je i démonech a posednutých lidech, tady co se týče zpracování tak posednutí lidé, vypadají opravdu dobře udělaný, je vidět že se tvůrci nechali hodně inspirovat špičkovým Italským hororem Demons (1985), ale ten hlavní démon Aeloth je docela flusátko a vypadal docela odule, takže z něho nešel moc respekt nebo nedej bože strach. Gore a násilí je tu celkem dost, ale mno......je to takové nemastné neslané a dost o ničem, je tu sice pár fajn zabití (robertky v hlavě, vytažená páteř) , ale zbytek je sice taky krvavý, ale je to nudný. Další zklamání přichází v hrdinech, přestože Brodie a Zakk sou jakž takž fajn, ale k zbytku party sem nějak nepřilnul. Komediální stránka byla ze začátku docela slušná, ale když došlo na tu hororovou stránku tak nic moc, navíc se tady docela dost mluví a akce je tu taky poskrovnu. Takže konečný verdikt : nebylo to špatný, ale to si radši pustím ty Demons a nebo Hlavu plnou metalu, v obou případech se mi toho dostane slušná porce a na tenhle film brzy zapomenu, což je škoda, fandil sem mu, takhle zůstávají jen velice slabé tři a vyčpělý pach síry . ()

korbitch22

Občas to sice působí dost křečovitě a snaží se to za každou cenu až moc pobavit a šokovat, jinak je ale Deathgasm dalším poctivým důkazem, že Nový Zéland má opravdu co nabídnout a poslední dobou sype jednu parádní žánrovku za druhou (Co děláme v temnotách, Housebound atd.).Filmaři si sice hodně, hodně půjčují, ale Howden naštěstí není jen filmový fanoušek ale i snaživý režisér, který měl smrtelně dobrou ruku při výběru herců, protože Milo Cawthorne se fakt povedl a jeho přirozený herecký projev je hodně fajn i v tak úchylný píčovince.Mám rád tyhle hororový parodie a tenhle žánrový pokus přes kopírák se opravdu povedl.70%. ()

• Dne 16. prosince 2015 byla uveřejněna informace o práci na pokračování s názvem „Deathgasm Part 2: Goremageddon“. 31. ledna 2021 ale režisér Jason Lei Howden uvedl, že film byl zamítnut radou Novozélandské filmové komise, takže produkce nebude pokračovat. (Homerking)
  • Film obsahuje potitulkovou scénu. (fisus)
  • Režisér Jason Lei Howden se inspiroval svým dospíváním, kdy byl společenským vyděděncem a fanouškem heavy metalové hudby. (Homerking)