10-dielny psychologicko-detektívny seriál sa sústredí na osudy Baek Nam-Bonga (Song Chang-Eui), mladého profesora psychológie, ktorý si kvôli neschopnosti cítiť vyslúžil prezývku "Dr. Frost". Dr. Frost sa na požiadanie riaditeľa vracia na univerzitu do kancelárie "psychologického poradcu", ale noci trávi v bare, kde pracuje ako barman. Napriek tomu, že je génius, mnohé prípady nedokáže vyriešiť, keďže sa nedokáže do svojich pacientiek a pacientov vcítiť. Z tohto dôvodu mu pomáha študentka Yoon Sung-A (Jung Eun-Chae); spolu tvoria tím, ktorý pomáha mnohým pacientom. Niektoré prípady si vyžadujú i policajnú asistenciu a stále tu zostávajú tajomstvá, ktoré skrýva samotný Dr. Frost... (Eawy)

Denila

Nejen Dr. Frost ale dorama Frost... První zápletka byla skvělá, opravdu mě bavila a zajímalo mě co za tím vším je. Ale tím to končilo, další díly jely na nudné vlně. Dost jsem přemýšlela zda vůbec dokoukam, nakonec jsem si seriál nechala na dlouhé chvíle kdy chcete neškodnou pauzu. Jenže zatímco Dr. Frost rozmrzal, vše ostatní mrzlo ještě více. Takové nepovedené krimi/romance. Yoon Ji Lee vypadala skvěle a byla důvodem proč jsem začala sledovat a taky proč jsem nepřestala. ()

• Sto osmdesát jedna centimetrů vysoký jihokorejský herec Chang-ui Song se na tiskové konferenci v hotelové hale Imperial Palace přiznal, že role na první pohled necitlivého a tak trochu i narcistického intelektuála, geniálního profesora Frosta, nebyla ničím vůbec jednoduchým. Nejenom, že byl ochotný pro danou roli obětovat ze své původní váhy šedesáti sedmi kilogramů celých pět kilogramů, kterých se zbavil krabičkovou dietou za necelý jeden měsíc, ale obětoval také své původní černé vlasy, které mu díky tak častému přebarvování, probíhajícím dokonce až pětkrát za dva natáčecí dny, doslova a do písmene zničilo jeho původní vlasy. Ty mu totiž začaly vypadávat. A ne málo. Situace tak byla řešena nošením paruky. A sami si představte, jak to pro něj muselo být obtížné, natáčelo-li se zrovna za větrného počasí. (Conspi)
  • Za původním námětem nestojí jen čistá kreativita scenáristy Ji-young Heo (종범이), ale především velmi úspěšná manhwa, tedy jihokorejská grafická novela, 'Dr. Frost', jihokorejského manhwa spisovatele Jong-beom Lee (종범이), kterou mediální internetový portál Naver na svých stránkách v digitální podobě publikoval od roku 2011. Prvního tištěného vydání se ale novele dostalo díky tamějšímu nakladatelství Anibooks až o rok později, tedy 18. 4. 2012. (Conspi)