Když se jeho rodina ocitne ve finančních potížích, dostává se Alex Danyliuk (Callan McAuliffe) do světa zločinu a krádeží identity. Pomáhá mu přitom Sye (Daniel Eric Gold), protřelý podvodník, který ho zasvěcuje do obchodování na černém trhu, a také Kira (Lorraine Nicholson), mladá hackerka s kontakty na ilegální web. Poté, co mají úspěch, když způsobí chaos na finančním trhu, přilákají na sebe pozornost Z, tajemné maskované postavy, která stojí v čele organizace známé jako Anonymous a je cílem číslo jedna FBI. (mac000)

goauld

Tak špatné to nebylo, ale abych pravdu řekl - opatrnosti nikdy není dosti, což není zrovna zásada teenaagerů. Sice se řiká, že "s jídlem roste chut", ale taktéž "v nejlepším přestat" (což jak vidno ze snímku se aktérům moc nechtělo a podle toho to tak dopadá). Scéna v inetový kavárně je toho důsledkem. Paxe nemůže divit, když dojde k "překvapení" :-) Jinak co se týče technických záležitostí - konečně se objevil film, který je alespon v určité míře realistický, ikdyž... ikdyž jsou zde docela slušné "kopance" (dokonce film na ně přímo ukazuje!!! což už vůbec je do očí bijící). Nicméně i tak to je ke koukání a průměr je zde zcela zasloužený. ()

kaylin

Docela dobrý thriller, který není zas nějak extra krvavý, ale má v sobě postavy, které jsou snesitelné, a vlastně vám nebude vadit je sledovat. Není to nějak extra chytrý scénář, ale musí se uznat, že tohle je rozhodně film, který si zaslouží lepší než jen průměrné hodnocení. V televizi se podobné věci dají vidět častěji a horší. ()

Aljak

Peniaze ľudí nezmenia, len odhalia, akí v skutočností sú... Podľa mňa výborný thriller z hackerského prostredia, ktorý mal naozaj slušnú zápletku a musím uznať, že pre mňa osobne to bolo milé prekvapenie vzhľadom na dosť priemerné hodnotenia. Áno, občas niektoré veci pôsobili naozaj absurdne, ale takéto naivné prvky nájdeme takmer v každom thrilleri. Oceňujem, že to neskĺzlo do nejakej trápnej akčnej drámy a všetko sa to držalo v pôvodnom duchu zameranom zväčša na hackovanie a podvody. Bohužiaľ, ako to už býva, chamtivosť robí svoje a napokon aj tá bola rozhodujúcim činiteľom v neskorších fázach deju. Za mňa solídne 4*. ()

DonBraso

První půlka lepší než druhá.Popravdě se na celý filmek dobře kouká,přitom je tak neskutečně normální,že i hromadu chyb a podivností člověk filmu odpustí.Kdybych ten film bral až moc vážně a ještě chtěl po filmu,že ten Alex je vážně hacker,tak si půjdu hodit laso na krk.Zbytečně matoucí název,který jen spíše ukazuje na problém jako celek.Ono to není zrovna dvakrát překvapující a říkám celkově film v tomhle ranku nenabídne vůbec nic,protože je vše vcelku zběsilé a pokud možno na hned,takže najednou projedem pár střihů a už jsme o parník jinde.Jasně byla tam cítit ta trpkost do první půlky,kde se nedalo opustit od neustálého nakupování drahých věcí a výdělek hotov.Jakýsi kariérní růst tu byl docela motivujícím doplňkem,že to stejně jednou přijde.Jedna menší lest na diváka,pro některý zkušený asi už tuší a někteří se prostě jen chtějí vcelku dobře bavit a to je právě tenhle film.Film je svěží,že mění destinace jak pětikoruny,jednou musíte udělat tohle,pak volba a najednou vězení.Konec vysvětlil vše a závěr byl asi takový,že stačí na dva roky si jít lehnout na podlahu.:) ()

Cinematrix

Film inspirovaný skutečnou událostí. V tomto případě je nám předložen příběh ukrajinských imigrantů, kteří si myslí, že na takové svět čeká s otevřenou náručí. Možná by čekal, kdyby otec nebyl alkoholik (jak jinak u této entity) a matka něco uměla. Tak se milý ukrajinský synek rozhodne podvádět a okrádat, protože vydělat peníze normální prací na začlenění do společnosti, kam vás nikdo nezval, je zdlouhavej vopruz. Náš hrdina Alex to však dělá zprvu poměrně sofistikovaně. Snaží se vydělat na školu a na hypotéku, aby pomohl rodičům. Až se vám zachce mu fandit, než si s postupem času uvědomíte, že jeho pohnutky jsou nakonec ryze materialistické, a že stejně nelítostně by okradl i vás. Ve filmu navíc neustále zaznívá hláška, že peníze člověka nemění, protože člověk je pořád stejný, přičemž paradoxně, čím víc ti lidé, kteří tuhle tezi prohlašovali, a čím víc měli peněz, tím víc se podobali zvířatům. Film doporučuji hlavně z toho důvodu, abyste si víc hlídali vaše kreditní karty, protože ukrajinců, a nejen těch, kterých se do světa dere čím dál tím víc, a kteří prostě poctivě pracovat nikdy nebudou, je hrozně moc. P.S.: Nechci nijak křivdit Ukrajincům, protože kdyby Ukrajina povolala všechny vojenské zálohy, tak by u nás skončily veškeré stavební práce... ()

• Ve filmu je mnoho nepřesností s dark webem. Když Alex (Callan McAuliffe) poprvé hledá na internetu onen darkweb stránku ve veřejném vyhledávači, objeví se mu www.dark-web.net a následně po něm brouzdá. Ve skutečnosti se dark weby běžně ve vyhledávačích neindexují. A musel by na něj jít přes speciální software (např. přes známý Tor, se kterým by běžný uživatel musel ještě získat speciální adresu skládající se z mnoha náhodných písmen a čísel s koncovkou .onion). Následně se Alex potkává s Kirou (Lorraine Nicholson) a ta mu představuje tzv. „Onion prohlížeč“, což je ten Tor. Takže ve filmu by měl Alex použít Tor prohlížeč a pak získat nějakou adresu na darkweb. (Leopard105)