Vycpaná duše

(študentský film)
  • USA Stuffed Soul (festivalový názov)
Krátkometrážny
Česko, 2014, 12 min

Surealistický film o touze po vysvobození a o hledání kousků jedné duše, která se vydělila do různých podob a forem. (Festival krátkých filmů Praha)

Hwaelos

Je neuvěřitelné, co zvládne natočit talentovaný patnáctiletý kluk s citem pro kompozici. Znepokojivou povahu surrealismu myslím pochopil lépe, než mnozí "zasloužilí" reprezentanti tohoto směru. ()

Babous

Česko je prý ráj surrealistů. Celkem bych tomu i věřil a potěšilo mě, že jsou tomuto stylu, tolik oblíbenému ve 20. a 30. letech minulého století, věrní i mladí umělci. Vycpaná duše je vizuálně velice zajímavá (industriální prostředí, prázdné ulice, vypuštěný bazén...), atmosféra je správně surrealistická. Hudba je ale nesmírně nudná, místy vůbec žádná a kvůli tomu film působí alespoň dvakrát tak delší než je ve skutečnosti (i němý film měl hudební doprovod!) a herci nevýrazní. Zápletku jsem nepochopil, ale to se u surrealistického filmu tak nějak očekává. ()

10. ročník Festivalu krátkých filmů Praha

10. ročník Festivalu krátkých filmů Praha

11.01.2015

Horor čtrnáctiletého českého režiséra, drama sestříhané Dolanem či ztracené kraťasy s Peterem Sellersem. Jubilejní 10. ročník Festivalu krátkých filmů bude bilancovat svoji historii i hledět vpřed… (viac)