Šaolinský mnich Lee přijel do Ameriky, aby se postaral o syna svého tragicky zesnulého bratra. V nové zemi se také seznamuje s nadšencem do bojových umění, se kterým si posléze otevře školu bojových umění. To ovšem Lee netuší, že jeho společník má velké dluhy u ruské mafie, takže zakrátko je ohrožena nejen existence školy, ale i životy několika jejích žáků. (Sykon)

Sykon odpad!

Bohužel musím říct, že jsem viděl i lépe natočená domácí videa. Na tomhle filmu je totiž špatné úplně všechno, možná s výjimkou hlavního hrdiny. Ten jako jediný z celého hereckého obsazení vypadal že o bojových uměních opravdu i něco ví, ale zase o hraní neví vůbec nic. Hodně smutné je ovšem to, že i s tím svým jediným používaným výrazem patří v konkurenci "herců" v tomto snímku k těm nejlepším. Jistou naději jsem vkládal v bojové scény, které by mohli snímek alespoň trochu podržet. Ovšem ve chvíli, kdy se větší "akčnosti" scény mělo dosáhnout tím, že se záběr prostě pustil evidentně zrychleně, tak to už jsem nějak nedokázal přejít (ale jinak doporučuji při souboji ve škole sledovat i dění v pozadí... shaolinská filozofie v praxi). ()