Scream Queens

Komédia / Horor / Mysteriózny
USA, (2015–2016), 16 h 38 min (Minutáž: 41–46 min)

Hudba:

Mac Quayle

Emma Roberts, Jamie Lee Curtis, Keke Palmer, Skyler Samuels, Abigail Breslin, Billie Lourd, Diego Boneta, Lea Michele, Glen Powell, John Stamos (viac)

Seriál se zaměřuje na sesterství Kappa na Wallacské univerzitě, které vede Chanel Oberin (Emma Roberts). Sesterství však ohrožuje děkanka Cathy Munsch (Jamie Lee Curtis), která jej chce zrušit. Nastávající události zavedou postavy o 20 let zpět k tajemné vraždě na univerzitě a spolu s odhalením tajemství o vraždě se vrací i Červený ďábel. (hansel97)

Recenzie používateľa dubinak k tomuto seriálu (3)

Scream Queens (2015)

1. série: První čtyři díly jsem si říkala: Do háje, na co to sakra čumim? Nějaká parodie sebe sama? Sarkastická komedie pro lidi s IQ méně než 90 a nenáročným smyslem pro humor? Zesměšňování hororů devadesátých let smíchané s americkým teenage humorem 21. století? Ano, přátelé je to úplně všechno z toho co jsem vyjmenovala. Scream Queens je na první dojem seriál bez absolutního smyslu, logiky, přirozeného jednání postav. Je to prostě jen urážlivá, nekorektní, laciná, trapná zábava. Nehledejte tu žádné velké zápletky, detektivní příběh první třídy nebo snad prvoplánované dialogy. Tempo je tady prostě vražedné, Emma Roberts svými nadčasovými monology drtí všechny scénaristy jednou ranou a Murphy zabíjí třinácti díly této jízdy všechny retro slashery, které kdo kdy natočil. Murphy si tento seriál střihnul nejspíš proto, že chtěl ukázat, že si umí udělat i srandu, a to opravdu ve velkém. Scream Queens se mi výrazně zaryjí do paměti už jen kvůli tomu, jak šíleně absurdní byly jejich dilemata. V podstatě mi Murphyho tým vyrazil dech a já bych toho chtěla tolik napsat, ale tohle prostě nejde popsat jen tak pár větami. To se musí zažít a pochopit. To druhé bude ovšem pro velkou většinu publika těžké, pokud vůbec seriál dokoukají do konce. Já sama jsem přemýšlela, jestli tohle nevzdat. Ale tady platí, že trpělivost přináší růže. 2. série. Pro mě jednoznačně ještě lepší než první série. Asi za to může i to, že jsem si zvykla na absurdnost celého seriálu a šílené dialogy i námět. Druhá série má ale navrch už jen kvůli zamotanějšímu, méně předvídatelnému příběhu, lepším postavám, vypracovanějším dialogům a hlavně méně monotonními zvraty a zápletkami. Navíc prostředí nemocnice je o moc zábavnější a rozmanitější. Potěší také známé tváře odjinud, ale i ty staré vedlejší z předchozí série. Zkrátka Murphyho strašně chválím a koukám, že dal víc energie do Scream Queens, než do poslední příšerné série AHS. V každém případě už se těším na třetí. ()

Season 1 (2015) (S01)

1. série: První čtyři díly jsem si říkala: Do háje, na co to sakra čumim? Nějaká parodie sebe sama? Sarkastická komedie pro lidi s IQ méně než 90 a nenáročným smyslem pro humor? Zesměšňování hororů devadesátých let smíchané s americkým teenage humorem 21. století? Ano, přátelé je to úplně všechno z toho co jsem vyjmenovala. Scream Queens je na první dojem seriál bez absolutního smyslu, logiky, přirozeného jednání postav. Je to prostě jen urážlivá, nekorektní, laciná, trapná zábava. Nehledejte tu žádné velké zápletky, detektivní příběh první třídy nebo snad prvoplánované dialogy. Tempo je tady prostě vražedné, Emma Roberts svými nadčasovými monology drtí všechny scénaristy jednou ranou a Murphy zabíjí třinácti díly této jízdy všechny retro slashery, které kdo kdy natočil. Murphy si tento seriál střihnul nejspíš proto, že chtěl ukázat, že si umí udělat i srandu, a to opravdu ve velkém. Scream Queens se mi výrazně zaryjí do paměti už jen kvůli tomu, jak šíleně absurdní byly jejich dilemata. V podstatě mi Murphyho tým vyrazil dech a já bych toho chtěla tolik napsat, ale tohle prostě nejde popsat jen tak pár větami. To se musí zažít a pochopit. To druhé bude ovšem pro velkou většinu publika těžké, pokud vůbec seriál dokoukají do konce. Já sama jsem přemýšlela, jestli tohle nevzdat. Ale tady platí, že trpělivost přináší růže. ()

Season 2 (2016) (S02)

2. série. Pro mě jednoznačně ještě lepší než první série. Asi za to může i to, že jsem si zvykla na absurdnost celého seriálu a šílené dialogy i námět. Druhá série má ale navrch už jen kvůli zamotanějšímu, méně předvídatelnému příběhu, lepším postavám, vypracovanějším dialogům a hlavně méně monotonním zvratům a zápletkám. Navíc prostředí nemocnice je o moc zábavnější a rozmanitější. Potěší také známé tváře odjinud, ale i ty staré vedlejší z předchozí série. Zkrátka Murphyho strašně chválím a koukám, že dal víc energie do Scream Queens, než do poslední příšerné série AHS. V každém případě už se těším na třetí. ()

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

15.04.2018

Premiéra šestého Terminátora, jímž Tim Miller (Deadpool) naváže přímo na Terminátora 2, se nedávno odsunula z července 2019 na listopad 2019. Film tak uhnul spin-offu Rychle a zběsile s Rockem a… (viac)