Na chalupu na šumavskej samote prichádza z Prahy Andrea Zímová, atraktívna žena, bývalá modelka. Prekvapí ju, že tam nie je jej manžel, s ktorým sa tu mala stretnúť a dohodnúť sa na rozvode. Neberie jej ani mobil. V noci sa Andrea prebudí a počuje, akoby niekto chodil okolo chalupy, cíti aj cigaretový dym. Vystrašená zavolá na políciu. Na druhý deň je v polorozpadnutej stodole, ktorú niekto zapálil, objavené telo muža so stopami po mučení. Policajti zistia, že mŕtvym je pražský podnikateľ Alexander Zíma - manžel Andrey. Ukazuje sa, že jeho podnikanie bolo kontroverzné - požičiaval ľuďom z okolia peniaze na úžernícky úrok. Nie všetci dlžníci ale mali svoj účet vyrovnaný... Policajti pátrajú po nepozvanom hosťovi, ktorý sa v noci pokúšal dostať do Zímovej chalupy a vydesil Andreu. Súvisí to so smrťou Zímu? Bol to jeho vrah? (TV Markíza)

rakovnik

V podstatě milé epizody ze života obyvatel Šumavy jsou mi blízké mnohem více, než hlavní kriminální případ. Takže dřevo, občanka či nevěra a nový vztah, u mě přebíjejí ať již nesmysly či banality další vraždy. V letním večeru ideální program. ()