O polnoci zavolá na políciu v Kašperských Horách starší muž a oznámi, že z vily susedov počul dva výstrely. Hliadka polície na danej adrese nájde zastreleného podnikateľa Klementa. Jeho žena Elena stále zviera pištoľ, ľahostajne sedí na pohovke. Vyzerá to na jasný prípad zabitia v afekte po manželskej hádke. Elenu odvezú na psychiatriu. Má schizofréniu a dlhé roky sa lieči. Vyšetrovanie odhalí, že jej niekto vymenil lieky a preto emocionálne náročnú situáciu s neverou svojho manžela nezvládla. Jana tuší, že niekto Elenu k vražde jej manžela vlastne doviedol. Policajti postupne odkrývajú všetky rodinné vzťahy, až usvedčia skutočného vraha. (TV Markíza)

carl.oesch

Nebylo to špatné. Ta rafinovanost Simony Postlerové byla zajímavá. Jenom asi nedomyslela, že jí udělají ve špitálu odběry a zjistí, jak to opravdu bylo s těmi léky. Ale promyšlené to měla dobře. Kdyby to dopadlo, sebrali by jí řidičák (pokud se tak už nestalo) a za nějaký ne dlouhý čas v psychiatrické léčebně by byla zase doma... ()

rakovnik

Když odfiltrujeme "vatu" okolo, zůstane sice rafinovaný, ale v celku jednoduše řešitelný případ. Ale mě bavila i vata, ať již s obchodem, nebo elektroměrem. Ovšem zvrat na závěr byl pro mě nečekaný a potěšil. ()

• Jarmila Novotná (Andrea Černá), bývalá milenka podnikatele Pavla Klimenta (Zdeněk Pikl), do telefonu paní Klimentové (Simona Postlerová) s měničem hlasu říká: „Černý Anděli, to se mi líbí, za to Vám řeknu něco zajímavýho,“ když ale poručík Sedláček (Filip Tomsa) pouští nahrávku od technika poručíkovi Vinické (Soňa Norisová), tak říká: „Černý Anděli, to se mi líbí, za to Vám řeknu něco zajímavého“ spisovně, stejně jako ve výslechové místnosti v Klatovech při konfrontaci s důkazy proti přítomné Jarmile Novotné. Poté je slyšet opět nespisovná původní verze, která je správná (Teimei)