Pán Church: Najlepší priateľ

• Česko Pan Church (viac)

Píše sa rok 1971 a dospievajúca Charlie (Britt Robertson) žije so svojou matkou Mariou (Natascha McElhone) v Los Angeles. Jedného dňa sa prebudí a zistí, že v kuchyni ich domu je cudzí muž – černoch – a varí raňajky. Matka jej povie, že je to pán Church (Eddie Murphy), a od tejto chvíle bude ich kuchár. Charlie sa prítomnosť cudzieho človeka najskôr nepáči, postupne však prichádza na chuť nielen jeho kuchárskym výtvorom, ale začne oceňovať aj jeho záujem a starostlivosť. Pán Church pre ňu napríklad objaví knihy a rozkoš z čítania. Charlie netuší, že pána Churcha im v závete odkázal bohatý bývalý milenec jej matky, a to na 6 mesiacov, pretože to je predpokladaná doba jej dožitia, Marie má totiž rakovinu. Marie ale žije ešte celých 6 rokov a medzitým sa z pána Churcha stane nenahraditeľný člen rodiny... (TV Markíza)

abstak

Veľmi pohodový príbeh ktorý netlačí silno na city. Tento snímok nám ukazuje, že ľudská dobrota nemá hraníc a môže tu byť na celý život. Eddie Murphy ako neobyčajný kuchár (pristala mu táto úloha s jazzovým nádychom) pomáha umierajúcej žene s dcérou, najprv len na krátku dobu, ale nakoniec sa im skrížili cesty až do Eddieho smrti. Ukážka že v živote je súkromie veľmi dôležité. **** ()

Sejkorka

Naprostý šok (pozitivní) jak dokáže herec vylézt ze škatulky. Něco jako tanečník/mafián John Travolta v super filmu Píseň lásky samotářky. Tak tohle je fakt pan herec, Eddie Murphy. není to náhodou jeho životní role ? Příběh je založen na skutečnosti, je to důvěryhodné. Protahování odchodu nemocné matky (skvělá Natascha McElhone, jedna ze tří zajímavých Mc / MacBritek společně s Catherine McCormack a Kelly Macdonald) , podobný osud (tedy kromě té nemoci) její dcery (výborná Britt Robertson, ročník 1990 , např. Život podle Dana, jedna z jeho dcer) , soukromí pana Churche a hlavně jeho vztah s rodinou Charlie. Není to doják, není to slaďák, je to příjemné a v podstatě i trochu poučné pokoukání. Protože, vole, rodina je základ státu !! ()

peproch

25 letý zhruba životní příběh Charlie (Britt Robertson) která sice přišla o matku ale domov a rodinu jí poskytl tajemný pan Church. I on ale v Charlie a její matce Marie nalezl rodinu, kterou vždy dříve postrádal. Film o tom, že i přes nepřízeň okolností a údělů mohou lidé v přátelství a vzájemné péči a starosti se spojit a vytvořit životní spojenectví nehledě na věk, původ a priority. Film má být sentimentální a je, povedlo se. Má nabízet morální esprit a nabízí, má ukázat lidi v jejich kráse a hereský tým tak udělal. Režisér Beresford porád ukazuje a dokazuje, že film má i v bídě světa nabízet hezké a morálně vyspělé příběhy lidí, kterí pro své osobní talenty dokáží vylepšit pitomý život druhých. Film stejného režiséra Řidič slečny Daisy je aktualizován a revokován, v jiném obsazení. ()

Tangarinka

Dojemný, krásně lidský příběh - inspirovaný skutečným přátelstvím, který člověka chytí za srdce. Úplně mě ohromil Eddie Murphy, nečekaně ve vážné roli charismatického kuchaře. Film diváka hned na začátku vtáhne do děje a nepustí až do konce. Určitě doporučuji. ()

kusl

Úplně nenápadný, nepodbízivý film, který má ale grády. Asi jako když Columbo nenápadně a zvláštním způsobem vyřeší případ. Tempo filmu je lehoučký, ale přesně sedí obsahu. A pač pracuju už nějaký rok v gastronomii, tak oceňuju, jak pan Church vyvařuje. Ať už je to snídaně, oběd, večeře nebo jen svačina do školy, vždycky to má šmrnc. No a jako více lidí tady, vyzdvihnu výkon Eddie Murphyho, který se mi neskutečně líbil. Určitě nejvíc ze všech filmů, který jsem s ním viděl. Je to ten typ nadčasovýho filmu, na který se rád podívám opakovaně. Samozřejmě s odstupem. ()