Recenzie používateľa salfa72 k tomuto seriálu (5)

Episode 1 (2014) (E01)

První díl je dost podobný speciálu, který jsem viděl jako první. Vrah v masce s drsným jménem zde kydlí jednoho studenta z filmového kroužku po druhém, jako na běžícím páse. Na rozdíl od toho speciálu mě zde mladý Kindaiči neskutečně sral, především ty jeho narážky na poprsí jeho spolužaček. Člověk by od geniálního vnuka slavného detektiva čekal trochu víc, než jen pubertální výlevy neukojeného erotomana, který si rád fotí poprsí svých spolužaček a slintá nad těmi fotkami během vyučování. ()

Episode 2 (2014) (E02)

Na začátku opět fórek na poprsí spolužačky, potom už naštěstí Kinadaiči nemá čas přemýšlet nad kravinami, nastoupil totiž i s Mijuki do posledního autobusu, který ten den jel a všichni uvnitř autobusu jsou uspáni plynem. Poté, co se všech osm lidí probere v bílé uzavřené místnosti s helmou na hlavě máte pocit, že koukáte na další díl hororové série SAW. Poté jim hodně špatně animovaná postavička sdělí, že musí dělat vše, co jim řekne (včetně řešení složitých otázek a kvízů), jinak zemřou a tím tenhle díl dostává ty správné grády. ()

Episode 4 (2014) (E04)

Epizody 3 a 4 jsou jeden případ rozdělený na dvě části, přičemž by bylo lepší z obou epizod sestříhat jeden díl o délce 45 minut, těch cca 90 minut je příliš a ten sluníčkařský závěr mě dokonce i mírně nasral. ()

Episode 6 (2014) (E06)

Další dvojdíl je tentokrát o poznání lepší, než ten s vražděním na ostrově plném duchů. Může za to návrat Hadžimeho nemesis - Loutkáře z pekla. A ten zrovna nelení a rozjíždí svůj další ďábelský plán a navíc se hodlá Hadžimemu pomstít tak, aby co nejvíc trpěl. ()

Episode 7 (2014) (E07)

Zajímavý díl, ve kterém se Hadžime vrátí do místa, kam v mládí jezdíval. Počáteční nadšení ze shledání se starými známými však velice brzy vystřídá šok, když se dozví, že někdo, koho znal a měl rád spáchal sebevraždu. Netrvá to dlouho a další mrtví začnou rychle přibývat. Sice to není tak dobré, jako např. díly s Loutkářem atd., ale i tak jsem se bavil, především na začátku ta scéna v klubu záhad mě rozesmála (asi už začínám přicházet na chuť tomu infantilnímu humoru ala Prci, prci, prcičky). ()