Australská trochu cestopisná a trochu erotická komedie vypráví příběh pilota Martina (Graeme Blundell), který pracuje pro leteckou společnost sira Harryho Blandingse (Alan Hopgood). Madam Blandings je nadržená statná padesátnice, která Martina poměrně brutálně svede, ale pak tvrdí, že ji k tomu donutil. Sir Harry ví, že to není prvně, nicméně pro klid v rodině Martina vyhodí a obratem mu zařídí místo u menší letecké společnosti Banana Airlines. Hlavní pilot této firmy Paul (Robin Stewart) to komentuje jednoduše: „Tak máme nového pilota, madam Blandings zase někoho vojela“.
Oba mladíci mají specifický sexuální problém. Martin pokaždé, když se vzruší, dostane chuť kýchnout a když kýchne, totálně ztratí erekci (což opticky symbolizuje záběr na větrný rukáv, který se náhle začne chovat jako při bezvětří). Paul zase naopak přitahuje všechny ženy okolo a neumí se rozhodnout, takže aktuálně má dvě pěkné snoubenky, Sally (Deborah Gray) a Mandy (Alyson Best), které pracují u něj jako letušky a střídají se v péči o něj (a v poskytování služeb).
Oba mladíci a obě dívky odletí s pasažéry do Pacifiku na ostrovy, kde se odehrávají mnohá, občas i humorná setkání a také mnohá kýchnutí. Mezi pasažéry se navíc tajně zamíchá Blandingsova dcera Julie (Helen Hemingway), která miluje Martina (asi jako jediná více než Paula). Sally a Mandy se snáři přimět Paula, aby se rozhodl pro jednu z nich a taky brání (ne moc úspěšně) mnohým pasažérkám a domorodým kráskám, aby se s Paulem vyspaly. Podaří se Julii odstranit Martinův problém a rozhodne se Paul? (Peabody)

Peabody

Byl jsem zvědav, jestli australský přístup k podobnému typu letních komedií bude něčím zajímavý. Dobře mi tak. Trochu cestopisné to je a záběry z Pacifiku jsou podstatně hezčí než mírně (dost mírně) obnažované krásky. Obě letušky ještě jakž takž, cestující dost bída, Julie je má jako beagl uši. Zápletku jsem shrnul v obsahu a množství klesajících větrných rukávů je poměrně unavující. Jak vše dopadne je asi taky jasné, takže díky bohu jsem to prohlédl s rychloposuvem a smazal. Bitva s dorty v letadle mne prudila, zlatí Laurel a Hardy. ()