Jezero

(divadelný záznam)
  • Francúzsko Lac
Hudobný
Francúzsko, 2013, 93 min

Čajkovského Labutí jezero v netradičním ztvárnění souborem Les Ballets de Monte-Carlo. Režie Jean Christophe Maillot a Denis Caiozzi. Tento pořad získal cenu Český křišťál v kategorii Performing Arts na 50. MTF Zlatá Praha 2013. Premiéra tohoto představení se konala 27. prosince 2011 v kongresovém centru Grimaldi Forum v Monaku. Jean-Christophe Maillot chtěl na tomto projektu spolupracovat se spisovatelem Jeanem Rouaudem a vnést tak nový dramatický náboj do tohoto pilíře klasického repertoáru. Scénu k tomuto představení navrhl Maillotův dlouholetý spolupracovník, výtvarník Ernest Pignon-Ernest, tvorbu kostýmů měl na starosti Philippe Guillotel. Kombinace těchto talentovaných umělců, spolu s Maillotovou zručností a citlivostí, slibuje novou vzrušující interpretaci tohoto významného díla. Studiový záznam velkolepého baletního představení nadchne diváka strhující interpretací mistrovského díla Petra Iljiče Čajkovského skrze moderní tanec. (Česká televize)

troufalka

Neuvěřitelně hravé a nápadité pojetí s moderními kostýmy a choreografií, která neváhá využít v hojné míře i stínu k doplnění atmosféry. Výrazy tváře, které běžný návštěvník divadla nevidí! Úžasné je i snímání kamer ze shora. Neodolala jsem a dala si Jezero hned třikrát. Chuťovka pro labužníky. ()

jirie

Zajímalo by mne, co by této interpretaci jeho díla řekl Čajkovskij. Po překonání počátečního šoku by se mu to ale mohlo líbit. ()