K ledu

(festivalový názov)
Film-Noir / Krimi / Krátkometrážny
Česko, 2014, 5 min

Soukromého detektiva navštíví pár, ona je bohatá žena v domácnosti, on světoběžník. Ji někdo vydírá a chce si užít jejích peněz. Soukromý detektiv se ujímá vyšetřování, i když není jednoduché, neboť od samého počátku jej někdo sleduje. (Snorlax)

troufalka

Na noir hodně dobrá kamera, ostré světlo, temnota, všechno, jak má být. Málo prostoru pro ticho, napětí, noiry nebývají tak ukecané. Možná by stačilo udělat občas pauzy mezi tím monologem, proložit hudební podklad ruchy nočního velkoměsta. Hudba byla pro mě mírně rušivá, někdy stačí ubrat na hlasitosti a udělá to divy. Soukromé očko bych si dokázala představit v dnešní době spíš v kšiltovce nebo s kapucí, ale chápu to jako záměr a snahu přiblížit se vzhledově spíš k padesátým rokům. Otázkou je, v které době se měl příběh odehrávat, vycházím z mluvy, která je typická spíš pro dnešní dobu. Ale klobouk dolů, napsat v tak krátké době scénář a uvést k životu filmeček je úžasný výkon. Vnímám v tom originalitu a potenciál do budoucna. ()

canucks333

Časové rozmedzie, za ktoré to táto partia stihla je obdivuhodné. Technicky to je navyše krásne premakané rozhodne to nevyzerá ako práca narýchlo. Pekný filter, super kamera, čistý zvuk príbehovo to na 100% nie je, ale 48 hodín je 48 hodín takže veľká poklona a uznanie. 80% + sa mi Noirovské filmy a literatúra vždy páčili ()

Kmotr76

Napsat scénář, sehnat herce, sehnat kostýmy, najít hudbu, sestříhat a natočit krátký film za 48 hodin musí být skutečně těžké a výsledné dílo dopadlo víc než dobře. Vzhledem k náročnému žánru, který si tvůrci vylosovali, tedy film-noir, snímek dopadl ještě líp. Vyzdvihl bych perfektní atmosféru, kameru a vizuální stránku. Jen se podle mě hlavní hrdina moc nehodil k tomu hlasu, ale to je fakt detail. ()

Snorlax

Sice poněkud slabší pointa, ale samo provedení je natolik profesionální, že se až nechce věřit, že tohle se dalo stihnout za dva dny. Představitel hlavního hrdiny sice není příliš charizmatický, ale naštěstí mluví hlasem Zdeňka Mahdala, který má naopak charismatu na rozdávání. Nejpřesvědčivější ze všeho je kamera, která udělala z Prahy hnusnou a ponurou stoku. Divím se, že to již nenapadlo jiné tvůrce a nejezdí do Prahy točit všechny noiry světa. A dodám, že výběr hudby byl také skvělý. ()

Tom_Lachtan

Z prvé se filmu povedlo zvednout mi náladu, po tom, co jsem byl zase v práci místo nemocný kolegyně (kurva), jsem sám nemocnej (dvojitá kurva) a jelikož jsme jenom dva, tak do tý práce budu muset zase a zase, dokud se neuzdraví (trojitá kurva). A za druhé se film povedl a to ani moc nemusím přivírat oči nad tím, že je to jeden z účastníků 48 hour film project (což značí, že film byl natočen, sestříhán a uroben za 48 hodin. Kdo by to byl řekl). Je sice pravda, že o ději tenhle film dost možná nikdy neslyšel, ale to vlastně vůbec nevadí, na těchhle pár minutách by se stejně nedokázal prosadit a tak je přítomna docela dobrá parafráze na noirovou atmosféru (kterou narušuje hlavně ten vysoce ne-noirovský klobouk, fuj) s překvapivě dobrým vizuálem a voicoverem Zdeňka Mahdala. Nefilmové post scriptum: tak můžu zůstat doma, neb máme v práci brigádnici, halelujah. ()

• Snímek byl natočen pro festival 48 Hour Film Project, který spočívá v tom, že si přihlášený tým vylosuje žánr, dle něhož musí během pouhých 48 hodin vytvořit film od scénáře přes přípravy, natáčení, střih a zhotovení finální verze filmu. (jerry12)
  • Původní režisér filmu uprostřed natáčení doslova utekl z placu, a tak druhá polovina natáčení probíhala prakticky bez hlavní autority pouze svépomocí ostatních účastníků štábu. Na režii se tak podílel kameraman, scenárista, střihač a další členové štábu. (jerry12)
  • Snímek měl premiéru 13. 9. 2014 v pražském kině Aero, kde jej při prvním promítání shlédlo více než 350 lidí. (jerry12)