Lekcia

• Česko Lekce (viac)

Nadežda je učiteľka v malom meste, nespokojná so svojou prácou, i osobným životom. Keď v škole dôjde k drobnej krádeži, rozhodne sa dať žiakom malú lekciu z morálky, v ktorú sama verí, až kým jej vierou neotrasie dlh jej nezodpovedného manžela... (RTVS)

blondboss

Takýto film mi už dlhšiu dobu chýbal. Klasická sociálna dráma, ktorá sa na nič nehrá, pôsobí absolútne autenticky a vykresľuje, do akých krajných situácií dokáže človeka dostať zlá sociálna situácia. Dej je jednoduchý, ale zároveň priamočiary a počas tých takmer dvoch hodín sa nenudíte. Tvorcovia už šli v niektorých momentoch až moc do krajností a miestami to bolo nesúrode, ale aj napriek tomu som milo prekvapený bulharskou produkciou a vrelo odporúčam. 75 % ()

DonBraso

To je tak,když Váš manžel stojí za hovno,ale v koutku duše ho máte rád a nic jiného Vám stejně nezbývá.Co prostě dokáže,když si manžel koupí převodovku:)Od této situace začíná grandiozní sociální pecka s Naděždou,která dělá vše proto,aby se vše vyrovnalo.Úrok nebyl nikdy žádný terno a tvůrci umí výborně skloubit práci učitelky a té ženy,která má svojí hrdost a zároveň se chce dostat z pěněžní patálie,kterou jí právě způsobil její manžel.Do toho stačí Bulharsko a máte vyhráno.Musím říct,že jsem se i zasmál.Ono když máte obchod,kde půjčují peníze a ve výloze je pračka,je prostě dojemný:).Když jste zoufalej,věřím,že přesně k tomuto poslednímu bodu se může dostat každý z nás.Film vůbec nepřešlapuje na místě a slušně odcejpá.Řada náhod je skvěle natočena a vždy když jsem si říkal,proč neudělá tohle,tak tvůrci Vás tam přesně zavedou. Viděl jsem Glory,ale tohle mě bavilo o dost víc.Právem plný počet. ()

baclajean

Film, v ktorom osudy hlavnej hrdinky a postupne sa rozrastajúca šlamastika, do ktorej sa dostala nie vlastným pričinením, dokážu poriadne naštvať. A pre zaujímavosť, Margita Goševa mi tu trochu pripomína Noomi Rapace. ()

Dawe2

Nudné, pomalé, nezáživné. Film téměř typu když se něco může po, tak se to po ... Chápu pointu filmu, ale to vážně nestačí. Navíc takhle se rozhodnout může jedině idiot. ()

PTuranyi

Vážna téma spletenca ťažkej finančnej situácie a problematických rodinných vzťahov. Kvôli meškaniu na splátkach hrozí hlavnej hrdinke a jej rodine, že príde o dom. Reťaz problémov sa tým však nekončí a pôžička u miestneho lichvára problém ešte komplikuje. Peniaze od otca kvôli naštrbeným vzťahom s jeho novou manželkou nedostane. Tlak sa stupňuje a situácie je čoraz zúfalejšia. Zúfalí ľudia robia zúfalé činy voči, ktorým je morálna dilema krádeže v triede nakoniec malina. Filmu by sa pomohlo trocha prestrihať, pretože trpí zbytočne dlhými zábermi, ktoré síce vytvárajú akúsi kulisu, ale pre samotný príbeh nemajú žiadny význam. Vďaka tomu chýba spád. Naviac tu vládne zvuková nuda. Okrem zvukov okolia a dialógov tu nič viac nie je. 70% ()