Bernhard "Big Mäc" Maurer (Thomas Gottschalk), kdysi blázen do motorek a dnes neúspěšný učitel hudby, byl vybrán jako ideální kandidát do závodu motocyklů. Pokud se mu podaří dojet první do cíle na trase Zugspitze – Kilimandžáro, vyhraje 50 000 amerických dolarů. (Grimaldi)

Grimaldi

V Česku ale podle všeho i v Německu téměř zcela neznámý film Thomase Gotttschalka. A je to rozhodně škoda! Jasně, film nedosahuje takových kvalit jako nosáči nebo něžní zmatkaři, ale své kouzlo má. Je zde určitě míň humoru, zato na dobrodružné cestě se v rámci možností nešetřilo. Thomas musí na motorce dojet první a porazit svou japonskou konkurenci. Všechno se učí za pochodu a spolu se svým „mechanikem“ jedou vstříc vítězství. Jenom škoda že kormě lokací se nemyslelo i na daní do výsledného filmu trochu toho srdíčka. Takhle jen putujeme z místa A do místa B bez většího zápalu. Největší radost z celého filmu mi tak nečekaně udělal soundtrack, který je vhodně využit a plný songů jenž odráží svou dobu. Moje nové hudební guilty pleasure. ()

• Natáčelo se v Německu, Turecku, Egyptě a Keni. (Grimaldi)