Čtyřletá Emilka objevuje svět. (Česká televize)

Gemini

Čtyřletá Emilka objevuje svět? Ani bych neřekl, protože i kdybychom tu větu zpřesnili na "mimozemšťanka v červeném overalu s obtaženou kápí s nevysvětlitelnými ?hmatovými vousky?/?anténkami?/komunikačními orgány? objevuje svět", pořád by to neodpovídalo náplni jednotlivých epizod. Někdy jsou to minipříběhy s pointou, jindy spíš jakési dokumentární záznamy dětského trávení času - viz "hrajeme si na roboty, přidávají se další děti, pak jedno udělá bác, jdeme si hrát na něco jiného, Fin". Ale o objevování světa a rovnání si věcí v dětské hlavičce to skutečně není. Taky nechápu jak je možné, že se počítačová animace ve vysílaném produktu začne zadrhávat (viditelně klesne počet FPS) při zvýšení počtu postaviček v záběru - což pohříchu není problém jen u seriálu o Emilce. Faktem je, že výtvarně je Emilka docela neobvyklá a je to i roztomilé. Vzhledem k obsahu a formátu ale nechápu, k čemu to má vlastně celé být. Působí to na mě jako by se studio rozhodlo zpeněžit teambuidlingové cvičení svých zaměstnanců. 50% ()