Příběh světoznámého fotografa Eadwearda Muybridgea žijícího na přelomu 19. a 20. století, který přišel na to, jak zachytit pohyblivý obraz na svých slavných fotografiích se Stanfordovým koněm. Edward, který při studiu pohybu pracoval se zvířaty z místní zoologické zahrady, vytvořil první pohyblivý snímek a proslul jako "zakladatel kinematografie". Poháněn svou neutuchající vášní začal fotografovat nahé muže a ženy. Ruku v ruce s narůstající slávou začal jeho osobní život směřovat k temné zradě, vraždě a odkazu, který nepřestává udivovat filmové historiky a celý svět. (Cinemax)

emma53

Eadwerd nebyl pro mě absolutně světoznámý fotograf pohyblivých obrázků, ale teď už můžu občas zaperlit slovy : " Jak to, že ho neznáš ? " :-))) Byl to osobitý životopisný film, kde mně chvílemi udivovalo, čeho všeho byl pro své pohyblivé obrázky učinit. Ale já jsem neznalec, tak to nemohu soudit. Litovala jsem jeho krásnou ženu, ale je to téměř vždy riziko, vzít si někoho, kdo je tělem a duší zaujat hlavně svým zájmem jako v tomhle případě Eadweard.. Konec byl překvapující, to jsem nečekala, ale takovým lidem je těžké vidět do hlavy, co se jim tam odehrává. ()

misterz

Tak to už obyčajne chodí, keď niekoho absolútne pohltí jeho práca, alebo koníček (v prípade Eadwearda platí oboje). To sa potom nemohol čudovať, že sa mu žienka spustila, veď prvotné zaľúbenie a nadšenie pre manželovu prácu samozrejme časom vyprchá... a čo ďalej? Je preto škoda, že sa tu nevenovalo viac priestoru aj jeho manželke a že sa skoro celá pozornosť väčšinou zameriavala len na toho nadaného fotografa. Uznávam, mal pod širákom, no jeho životopisný príbeh mi neprišiel nejak extra zaujímavý, možno preto, že sa tu podstatná časť deja točila len okolo jeho práce a mňa tie fotky po chvíľke prestali baviť, chcelo to skrátka viac zaujímavejších udalostí z jeho života. Napr. príbeh sa mohol začínať aspoň od tej nehody dostavníka, bolo tu síce okolo toho niečo povedané a naznačené, no bolo toho veľmi málo. Len priemer. Pozn.: pár bobrov sa mi zdalo umelo nalepených, na to si mohli dať herečky pozor. 60/100 ()