Jen odvaha a láska mohou změnit svět plný předsudků. 19. století, New Orleans, dlouholeté tradice a prazvláštní kreolové - potomci pánů a otroků, nazývaní svobodní barevní lidé, na které společnost stále hledí skrz prsty. Henriette Delille je silně věřící kreolka, která všechen svůj čas věnuje práci v kostele. Je také velice vzpurná, a tak odmítá svého budoucího nápadníka, což dovádí její matku k šílenství. Naopak se zamiluje do francouzského doktora Gerarda Gaultiera. Ten chce odjet do Francie, kde by se mohli legálně vzít. Mladá dívka stojí před osudovým rozhodnutím... zvítězí láska, nebo zůstane věrná své farnosti? (oficiálny text distribútora)

tahit

U tohoto filmu oceňuji dobové pojetí. Drobné nedostatky lze vytknout, ale v jádru to odpovídá realitě. Zpočátku by se mohlo zdát, že hlavním tématem je silný náboženský podtext v melodramatickém hávu, ale film stojí za povšimnutí hned i z několika jiných důvodů. Jedním z nich je fakt, že byl natočen podle příběhu ze skutečného života kreolky a jeptišky Henrietty Delilleové, která skutečně pomáhala chudým lidem v nouzi. A mimo jiné její osobnost je dodnes v New Orleans, Louisiana velmi uznávaná. A další důvod pro zajímavou zvláštnost je, že vše pochází z pera spisovatelky Anne Rice, která již patří několik let ke špičce nejoblíbenějších autorů ve Spojených státech žánrů literatury fantasy a upířích hororů. Viz třeba film http://www.csfd.cz/film/4883-interview-s-upirem/ ()

lioncel

Jsem nevěřící proletář a boha volám na pomoc jen, když se mi kousne film a já moc stojím o to, ho do koukat .. tady se vírou ohání až, až .. přesto mi to nevadí .. patří to k námětu .. uznávám, že by jistě bylo osvěžující, kdyby Henriette alespoň jednou podlehla tomu svému doktůrkovi .. ale ona si donucena dobou a okolnostmi uchová svou netknutost .. proč mi to množství víry tady nevadí? .. protože jsem se zamyslel nad tím, jak mohli vůbec černoši a kreolové přežívat to otroctví, vykořisťování a ponížení a jediný důvod, co mě napadl je, že to byla právě asi ta víra .. to je muselo držet při životě .. a o tom je právě tento příběh … ()

Pavlin

Celkem nezajímavý film s dosti povrchním a průměrným námětem,který působí jako náboženská agitka,ale trochu naivní.I když jsem věřící tento typ filmů nemám moc rád.Když doktor léčí u jistého muže žlutou horečku chininem a říká,že to pomůže a Henriette prohlásí ,že ho uzdravila její modlidba,tak to dost silně zavání pýchou. ()