The Touch of Satan

• USA Night of the Demon (viac)

Na své cestě do Kalifornie Jodie potká tajemnou krasavici Melissu, která žije se svými rodiči a babičkou na farmě. Mladí lidé si padnou do oka a Jodie stráví na farmě noc. Poslední dobou se v okolí farmy začínají ztrácet lidé a Jodie se stane náhodným svědkem jedné ze série vražd, kterou spáchá babička Lucinda. Od této chvíle je jasné, že Jodie již farmu nesmí opustit. Lidé se farmě vyhýbají a čím dál hlasitěji osočují Melissu z čarodějnictví. Atmosféra houstne. (ondrula)

ondrula

Nejdřív jsem se těšil, jak tohle zapadlé hororové dílko pěkně zkritizuju, ale musel jsem uznat, že to ve mě zanechalo spíš pozitivní dojem. Je to klasická americká práce ze 70. let, takže film je spíš podivnej než děsivej, ale rozhodně se tam podařilo vykreslit atmosféru izolovanýho americkýho venkova. A film obsahuje jednu kultovní hlášku; Melissa vezme Jolieho na procházku k rybníku a podotkne: "This is where the fish lives". Týpci z MST3K se při tom mohli podělat smíchy. ()

• Do italských kin šel film pod názvem "L'Ossessa: i raccapriccianti delitti di Monroe Park", ačkoliv ve filmu není o Monroe Parku ani zmínka. (ondrula)
  • Satanova slova „jsem přítel a společník noci" jsou vypůjčena z hororové povídky „Hrůza u rudého háku“ od H. P. Lovecrafta. (ondrula)
  • Lynčující dav je tvořen členy natáčecího štábu. (ondrula)