Jeskyně

• Španielsko La cueva (viac)

Skupina přátel na ostrově Formentera nalezne jeskyni, rozhodne se jí prozkoumat a následně se v mnoha uličkách a průlezech ztratí. Nedostatek vody, jídla, světla a žádný kontakt se světem si na skupince začne vybírat svou daň v podobě paniky a halucinací. Pro přežití budou nuceni učinit strašlivá rozhodnutí... (TV Horor Film)

peiton

SPOILER.Nič zvláštne z čoho by moja výsosť padala na zadok a možno len preto lebo som s týmto počinom bojovala v horizontálnej polohe...?Chápem,že ked príbeh vsadíte do jaskyne nedá sa túto rovnicu dalej riešiť či nebodaj rozvíjať dej,zápletku...),ale takisto sa nedá odpustiť ani partička piatich hlúpych ľudí a fakt,že robia všetko preto,aby sa NEdostali von .Kde prosím vás nechali zdravý rozum a orientačný zmysel?!Od španielov som čakala oveľa oveľa viac.Jednu hviezdu prihadzujem scenáristovi,kedže opäť nechal prežiť ženu.Píšem si dalšiu čiarku a klaustrofobici,chodte radšej na pivo. ()

honajz2

Já nevím, mě to přišlo jako skoro každé found footage, co nijak ničím nevybočuje. Postavy jsem si nijak neoblíbil, příběhy nic extra, ani z té jeskyně jsem neměl tu správnou klaustrofobickou atmosféru jako Pod zemí. Ani jsem nepochopil, proč tam lezli - ještě před tím, než tam jdou, jim je jasný, že to tam uvnitř bude velký a že ta jeskyně není známá a oni tam stejně vlezou a dlouho se tam procházejí, dokud někoho z nich nenapadne jít pryč, no a pak to celé začne, jde to do tuhého, ale mě si ti nic nezískalo tak jako tak. 2* ()

Havaj8

Úplnou náhodou to na mě vyskočilo na HorrorTV. Partička lidí uprostřed ničeho, tím já nepohrdnu. Samozřejmě kamera v ruce s noční vizí, kdyby náhodou. A rozhodnou se prozkoumat jeskyni, už během minuty je jasný, když pořád jdou dál a dál, na každý straně chodbička, že se ztratěj. A když už se nějakou tu hodinku nedaří najít cestu ven, tak přijde na lámání chleba a to mě překvapilo. Nevídaná situace, jak se s tím vypořádat, abys přežil. Španělé opět nevěděli, o čem točit. Krom toho že to bylo komorní, minimum dialogů, na to v jakejch to bylo podmínkách i minimálně napínavý, se to dalo dokoukat už jenom kvůli tomu, že chceš vědět jak to dopadne. ()

LIVINGDEAD

Nějak nemohu pochopit, když někdo vyrazí do přírody a najde jeskyni, vždy ji musí prozkoumat. Tak jako pětice přátel ve filmu. Co tam chtěli najít? Poklad? Bezhlavě se vrhnout do hloubi jeskyně, aniž by vůbec někdo sledoval, kde je východ. Navíc se ukáže, že až tak dobří kamarádi nejsou. Poslední třetina nahánění v jeskyni byla až deprimující. Já tohle prožít, tak jsem pacientem u MUDr. Choholouška :-) ()

Karamanlis

Vhodne zvolená hororová lokalita, akou je pochmúrna neprebádaná jaskyňa je pre found footage subžáner kľúčová a to bezcieľne plazenie sa po nej, gradujúce napätie, narastajúca beznádej a s tým súvisiaca drastická zmena charakterov postáv na mňa ako-tak účinkovali. Nakoniec ani nebolo treba s kamerou v trasúcej sa ruke kdesi v prdeli sveta naháňať duchov, čarodejnice, emzákov či bigfoota aby z toho vznikol pozerateľný FF. ()