Dreamwood

James Broughton

Kamera:

Fred Padula

honajz2

Zklamal mě ten konec, nebýt jeho, tak bych snad i ty 4* dal. Jestli jsem to správně pobral, tak je to celé o muži, který je sužovaný industriálním světem okolo něj, sní o jakési ženě, kterou však nemůže najít, jenže jednoho dne se stane zvláštní událost, díky které se dostane na velmi podivný ostrov kdesi v oceánu. Tady hnedka při příjezdu potká podivného krále ostrova, kterého zabije. Následně potkává další podivné bytosti obývající tajemný ostrov, sem tam se s nějakou porve, a do toho pořád sní o té záhadné neznámé ženě. Končí to tak, že ji nenajde a dospěje k tomu, že se vystačí sám, se svými představami a stane se tak pánem ostrova a svého života. Tady mi právě vadí, že nevím, co mi to vlastně chtělo říct nebo předat. Možná v tom časem pochopím i něco víc, ale zatím to nechám tak. Každopádně, tenhle film jsem musel vidět za každou cenu a to jsem o tom věděl jen dvě věci - 1. Je to experimentální, 2. Má se to odehrávat na mysteriózním ostrově. Jen tohle málo mi stačilo, protože něco takového jsem hledal snad celý život. Taky jsem to našel, protože mysteriózní to je hodně, má to dost silnou a zvláštní atmosféru, divný, ale podmanivý soundtrack a dobrou kameru. Po té filmařské stránce se mi to zamlouvalo a do toho konce i po té příběhové, akorát jsem teda nechápal, proč tam chvíli chodí všichni oblečení a chvíli všichni nahý. Připadalo mi to zbytečné. Rád bych dal víc, ale bohužel to v tuhle chvíli na víc jak silné 3* nevidím. EDIT: Nakonec ty slabé 4* dám, protože první verze, kterou jsem viděl, byla ta na YouTube. Ta byla bůhvíproč zkrácená. Já si pak našel verzi, která je na uložto a ta má tři čtvrtě hodiny jak je to zde napsané. Ten začátek v ní je delší, ale zase je v něm vysvětleno, kdo je ona tajemná žena, takže tím pádem filmu musím hodnocení zvednout. Je to víc domyšlené, než se mi z té ochuzené verze zdálo. Z konce jsem ale zklamaný stále. Slabé 4* ()