Power

USA, (2014–2020), 63 h 49 min (Minutáž: 54–82 min)

Tvorcovia:

Courtney A. Kemp

Hudba:

Jeff Russo

Omari Hardwick, Joseph Sikora, Lela Loren, Naturi Naughton, J.R. Ramirez, Luis Antonio Ramos, Andy Bean, Adam Huss, Lucy Walters, Vinicius Machado (viac)

Vizionárska kriminálna dráma sa odohráva súčasne v dvoch úplne odlišných prostrediach. Na jednej strane stojí ligotavá atmosféra newyorských klubov, na strane druhej nemilosrdný svet obchodu s drogami.
James St. Patrick, prezývaný Duch (Omari Hardwick), je bohatý majiteľ newyorského klubu, ktorý sa stará o elitných obyvateľov mesta. Snaží sa vybudovať impérium a rozbehnúť skutočne veľký biznis. Má iba jeden problém: v skutočnosti žije dvojakým životom. Keď nepracuje v klube, stojí na čele jednej z najlukratívnejších drogových sietí v New Yorku, určenej takisto pre vysokopostavenú klientelu. Jeho manželstvo, rodina i podnikanie sa ocitnú v ohrození potom, čo sa rozhodne opustiť svoj kriminálny život a stať sa obchodníkom na plný úväzok; človekom, ktorým túžil byť odjakživa. (Incantator)

Recenzie používateľa Ammit k tomuto seriálu (2)

Power (2014)

Rádoby gangsterská telenovela s černochy v hlavní roli - což je kámen úrazu. Tedy ne barva jako taková, ale spíš nucený barevný cast s akutním nedostatkem hereckého nadání (jak je možné, že nikdo neumí říct jedinou větu se špetkou přesvědčivosti? Ani se přesvědčivě tvářit? Ani normálně mluvit?) a realističnosti (jó, černí high-class gangsteři, jó, night kluby a kalby, jó, pěkný káry, jó, fet! - FLEX culture až na střechu). Kromě toho je zvláštní, jak i křoví, tak dlouho, jak je bílé, vypadá jakž takž slušně a štíhle? Pod tmavšíma herečkama div neprasknou ty jejich jehlové podpatky... ()

I Got This On Lock (2016) (S03E03)

Oukej, normálně nekomentuji samostatné díly, ale tohle je vážně groteska; Spoilery - Kluk ukradne služební zbraň a přinese ji do školy, když jsou do školy pozváni klučinovi rodiče, matka vyhrožuje ředitelce, že jestli jejího černošského chlapce vyloučí za přinesení funkční zbraně do školy, je to rasismus (protože ředitelka nevyloučila jakéhosi bělouška za krádež drobných z automatu - ano, to jsou jistě srovnatelné situace; pistole ve škole - prý na sebeobranu, ač nikdy žádnou šikanu ve škole nevidíme - a pár ukradených mincí). Klučina nakonec ve škole v poho zůstává (jinak by to byl rasismus, že...) a největší čočku dostane Angela, která tu zbraň sice do trezoru neuložila, nicméně ji dala mezi svoje vlastní věci mimo dosah všech - až na klučinu, který se jí v tom bez dovolení prohrabal. Chudák Angela to později schytala ode všech, klučinova mamka jí bůhvíproč nazvala bič, když ona (Angela) byla jejím klučinou okradena a Ghost jí vyčetl i to, že je to (opět bůhvíproč) její vina, že si rozbil manželství. Nó, přinést si já do školy kradenou zbraň, tak to za prvé; schytám - páč já jí ukradla a přinesla a asi i plánovala použít v případě, že by se mi někdo pokusil sebrat svačinu a za druhé; vyloučení by byl nejmenší problém... Až jsem si vzpomněla na Trhák, jak tam ten děda projíždí na motorce a volá: ,,To je blbost, uvidíte ty následky!'' No, my už je vidíme, úplně slyším Go West od Pet Shop Boys. Hlavně, že jsme všichni tak pokrokoví a západní. ()