Tristesse Club

• angličtina Fool Circle

Překvapivé pozvání na pohřeb nemilovaného otce odstartuje honbu za pokladem, v níž účinkují dva rozdílným způsobem podivní bratři, sestra, která možná není vůbec sestra, a mrtvý otec, který možná není mrtvý. (BDMarty007)

Pepinec

Měl jsem pocit, že nekoukám na film, ale že šmíruju něčí život. Tuhle přirozenost mají Frantíci v sobě a já doufám, že o ni nikdy nepřijdou. Komorní film, ale on není vždycky potřeba velký orchestr, aby měl člověk i velký zážitek. ()

BDMarty007

Dva podivní bratři a záhadná sestra pátrají po osudu neoblíbeného otce. Poměrně komorní pojetí v duchu evropského filmu, tak trochu komedie, ale spíše hořká a spíše ve verbální rovině. Ve skutečnosti situace funguje hlavně jako platforma pro otevření a revizi starých křivd a třináctých komnat. Plyne to tak nějak poklidně a upřímně řečeno mě asi nejvíce vzrušovalo to, jak by se příběh a jednotlivé situace mohly vyvinout. Všichni hlavní protagonisté jsou zajímavé postavy, zajímaví herci. Ve vzduchu je celou dobu latentně zaděláno na různé překvapivé, vzrušující ba dokonce zapovězené epizody, explicitním jazykem se také nešetří, ale většinou, to dopadne jinak. Někomu by to nakonec mohlo připadat až nudné, ale vzhledem ke stopáži to šlo. Je to takové příjemně jiné než holywoodská produkce, ale myslím, že z toho šlo dostat daleko více. ()

Chillik

Nostalgicky se uchyluji k alibistickému hodnocení, které jsme od sekundy po kvartu udělovali každému dílu - tenhle film je DIVNÝ. Prapodivná směsice komedie a rodinného dramatu s náhodně se objevujícími psy, tenisty a bizarními postavami ale působí překvapivě osvěžujícím dojmem! Možná to není kinematografický zázrak, ale rozhodně minimálně dobrá příležitost k potrénování francouzštiny. Na film se podívejte, pokud jste vyznavači (cizích) rodinných potíží, podivuhodných ztracenců a neobratného plížení. Na film se nedívejte, jestliže vás netěší žánrová rozpadlost, mírná absurdnost či postupné odhalování neslavné minulosti. ()

Enšpígl

Takhle nádherně a s elegancí si umí hrát se žánry opravdu jen v mé milované Francii. Trošku romantiky, trošku rodinných a jiných vztahů, trošku smutku, trošku legrace a hlavně všechno hrozně šikovně smíchané, že má člověk pocit, že je na světě prostě krásně a že ty svéraznější lidi a jejich jedinečné povahy se kterými na chvíli prožívá jejich příběh jsou hrozně fajn i když tam dělaj roztodivný blbinky, ale uměj se zasmát, uměj si odpustit a hlavně uměj si naslouchat..někdy to tedy chvilku trvá, ale o to je to pak kouzelnější, no pak stačí jeden tichý záběr na molo a dva ryby chytající človíčky a člověku je z té poetiky hned líp u srdce. Viděno v rámci Challange tour 2015 jako film číslo 15. ()