UFC Fight Night: Henderson vs. Khabilov

(relácia)
  • USA UFC Fight Night 42 (neoficiálny názov)
Športový
USA, 2014

AlistairMir

Bacha SPOILERY a blablabla můžu už povídat?? Super tak jedeme....A máme za sebou další UFC Fight Night tentokrát s pořadovým číslem 42 a jaké že to bylo? Otázka názoru za mě osobně...Mno tak jo objektivně uznávám že to bylo fajn :D Sice nejsem extra příznivec much každopádně pod 4* nepůjdu to bych ty zápasníky urazil protože z hlavního programu šel na body jen jeden zápas ze šesti (Ne neuhodli jste tentokrát v tom Benson nemá prsty na vině je další Mr. Decision pan Sanchez kterej zápas neukončil před limitem už od roku 2008 nepočítáme-li BJe Penna z roku 2009 ale to ukončil doktor. ) . Tentokrát se zmíním jen o dvou zápasech jelikož zbytek mě fakt minul. Takže zápasy Diego Sanchez vs Ross Pearson a Benson Henderson vs Rustam Khabilov. Sanchez s Pearsonem byl mnou celkem očekávanej zápas jelikož jsem byl zvědavej jestli Ross tu věčně šklebící se imitaci Vitora Belforta vypne. (omlouvám se příznivcům Sancheze uznávám že má palici z železobetonu a je to rváč, ale poslední dobou mi přijde že se více soustředí na svou image drsoně než na tréninky samotné) . Už u představování borců bylo jasné že Rossovi se nefandí a naopak Diegovi fanděj snad všichni. První kolo bylo celkem vyrovnané takže chápu pokud ho pro sebe urval Sanchez ale pak už to byla jasná záležitost pro pana Pearsona. Ve druhém kole poslal pěknou ranou na bradu Sancheze k zemi a ten i když hned vstal (fakt neskutečnej to zas jo) tak byl otřesen no ale samo začal opět šaškovat a dělat jak mu nic není. Takže škleb sem škleb tam prstíkama samé COME ON, COME ON, ale sodu dostával dál a z rány u obočí navíc slušně krvácel. Plus nosan na tom nebyl o nic lépe. Ve třetím kole k zemi nešel ale krvácel ostošest a zatímco jeho údery končili většinou v Rossově krytu tak sám inkasoval docela dost. Konec zápasu a je to jasné 3-0 max 2-1 na kola pro Rosse Pearsona kterej Sancheze hezky vyškolil děkujeme další zápas...cože??? Jak jako ať počkám?? No fajn tak jo jak to teda nabodovali? První : 30-27 Pearson hmm však to říkám. Druhej 30-27 Sanchez !!! Cože? Si spletl bojovníky ne??? Jak může chlapovi co šel ve druhým kole k zemi a motal se jak po maturáku dát 30-27?? No nic ještě že je tu třetí rozhodčí a ten to vidí 29-28 pro...Sancheze !!! Děláte si ze mě sedací svalstvo??? Krádež století tohle fakt že jo...Humus humus...kdo mi nevěří prosím mrkněte na zápas tady fakt nebylo co řešit...mno nic jdu se z toho vyzvracet a vracím se akorát na poslední zápas. A tady vše naopak milé hned od začátku. Oba dva borci naprosto v pohodě a upřímně mě třeba překvapilo, že když byl vyhlašován Benson tak bylo v záběru vidět jak mu Khabilov tleská. Pak slušné ťuknutí rukavicí v centru oktagonu a je tu první kolo. Borci se opět pozdraví a jde se na to. Khabilov ukazuje že je opravdu dobrý a háže Bensona na zem a to dokonce víckrát. První kolo tak jasně pro něj. Ve druhém kole mají oba dva své momenty Khabilov boduje dalším porazem, Benson dobrá obrana jde zpět do postoje, dostává se Khabilovi do zad, jde s ním na zem a tam zkouší škrcení ale Khabilov si to pohlídá, jde se opět do postoje, Benson Khabilova natlačí na klec a zkouší poraz, ale i když patří v LW mezi největší bojovníky tak tentokrát má proti sobě soupeře, který za ním fyzicky nezaostává ani o píď a Benson se tak se svou silovou převahou na kterou bývá zvyklej může tentokrát rozloučit spíše vypadá silněji Khabilov a na zem nejde naopak Bensonem smýkne a ten padá k zemi ale okamžitě vstává. Druhé kolo se dá dát oběma a jdeme tedy do třetího. Benson zkouší kop, ale Khabilov mu nožku chytá a akci zakončuje parádním porazem. Benson ale na zemi umí a vlastně i když v zápase padá celkem často tak soupeři nic moc nedovolí a nakonec se opět vyškrábe na nohy. Benson Khabilova natlačí na klec ten dává další úspěšný poraz , ale naběhne si do gilotiny a má tak o zábavu postaráno. Uteče z ní ale perfektně. Benson pak na jednom koleni v pokleku tlačí Khabilova na klec a nakonec vstává a jede se dál. Khabilov další poraz málem opět vpadne do gilotiny ale dostává se z ní dřív než jí Benson pořádně chytne. Ten okamžitě zkouší něco jiného a parádní akcí se dostává z pod Khabilova na něj a zalehává ho. Škoda slov to musíte vidět. Ze země ho už nepustí a tím končí třetí kolo a Khabilov mi poprvé přijde unavený. A pak čumím. Benson vstává a když vidí že Khabilovovi se moc vstávat nechce tak mu jde pomoci na nohy...no to se jen tak nevidí ne? Khabilov se vděčně usměje, Benson ho poplácá po zádech a když k tomu připočteme že se každé kolo nezapomenou pozdravit tak tu máme nádhernou ukázku sportovního ducha. Po třech kolech jsem vůbec nevěděl jak to nabodovat. První kolo bylo jasně Khabilova ale druhé a třetí se dalo dát dle mého oběma takže to může být jak 2-1 pro Bensona tak 2-1 nebo dokonce 3-0 pro Khabilova...no safra to je napínák. Naštěstí tento zápas na body nepůjde. A je tu čtvrté kolo. Pozdrav a jedeme. První minuta v postoji, Benson se v klinči snaží strhnout Khabilova k zemi , ale neúspěšně. A potom to přijde jako blesk z čistého nebe...Benson vyráží do útoku, pravé, levá a obě rány trefují Khabilovův obličej ten jde k zemi a Benson ucítí krev a zároveň si zachová chladnou hlavu, nezazmatkuje, ale místo toho Khabilovi vleze na záda a nasazuje škrcení. A tentokrát chytá pořádně a Khabilov je nucen odplácat. Parádní zakončení parádního zápasu !!! Opravdu úžasná kombinace pravá, levá, záda, škrcení. Vše naprosto plynulé jako jedno promyšlené připravené kombo. Khabilov měl Bensona na zádech a škrcení nasazené dřív než dopadl na zem. Neskutečný !! Benson tak poprvé vítězí před limitem a nahlas si říká o další titulový zápas a kdo ví. Třeba se vrátí na trůn ale to ukáže až budoucnost. Každopádně krásné zakončení Eventu a hlavní zápas večera za mě naprostá paráda. Tak a tímto se s váma zase na chvilku loučím a klasika...děkuju všem co to dočetli a na viděnou u dalšího UFC !! :) () (menej) (viac)

The Viper

Po dlouhé době nepovedený event, který mohlo zachránit jen přesvědčivé vítězství některého z mé karty přání. Bohužel vyšel jen jeden a bohužel vítězství na jedno z nejhorších rozhodnutí rozhodčích vůbec. ()

ConanVJ

(12) Perez vs. (14) Caraway 4,5* Parádní svižnej zápas ukončenej parádní submissí. .......... Edwards vs. Hallmann 4,5* Pěkná bitva ve který nechybělo vůbec nic. Ukončená je pěknou submissí. ........... (5) Dos Anjos vs. High 4,5* Další parádní živej zápas, ve kterém nic nechybí. To ukončení podle mě přišlo brzy, protože to nevypadalo, že by to bylo ještě vyřízený. TKO. ............... (1) Dodson vs. (5) Moraga 4* Pěknej taktickej zápas kterej je ukončenej dokrorem po brutálním koleně a dobití protivníka na konci druhýho kola. Konec je i docela krvavej. ........... Sanchez vs. Pearson 4* Pěknej strikovej zápas dost taktickej. Rozhodčí moc nechápu, protože jsem asi slepej, tohle měl dostat na body druhej bojovník. Všechny 3 kola jsem viděl pro bojovníka, kterej nakonec všechny prohrál, tohle je hodně blbý. Možná by se dalo uvažovat o prvním kole, kde to bylo ještě hodně vyrovnané, ale druhé a třetí rozodně "vítězi" nepatřilo. To zas po dlouhý době rozhodčí ustřelili jako prase. Bohužel no. ........... (2) Henderson vs. (11) Khalibov 4,5*Parádní vyrovnanej zápas, kterej rozholy dvě dobře mířený pecky a následná submise. ........... Celkově pěknej event, kterej hyzdí jen rozhodnutí sudích v předpodledním zápase. 85% :) ()

• Poprvé v historii se UFC akce uskutečnila ve městě Albuquerque ve státě Nové Mexiko. (Nathanielmon)