Tom (12) je automobilový nadšenec, který tráví veškerý svůj volný čas v garáži. Za pozorné pomoci mechanika Raszyńského přichází na kloub tomu, jak se „skládají" auta. Jednoho dne se Tom rozhodne najít otce, kterého nikdy nepoznal. Utíká od prarodičů, u kterých žil od smrti své matky, a vydává se na nebezpečnou cestu. Hned na začátku nerozvážného dobrodružství se ocitá v problému, ze kterého se dostane pomocí nového kamaráda Gabriela. Jejich seznámení neproběhne zrovna ideálním způsobem, nakonec se z nich však stanou přátelé. Čím dál víc se ukazuje, že Gabriel má nadpřirozené schopnosti. Raszyński se mezitím vydává hledat Toma, který se nakonec dostane ke svému otci a objeví tajemství, které je spojeno s Gabrielem. (Zlín Film Festival)

GAVIN17

Velice zdařilý film pro starší děti, film plný dobrodružství, hledání, přátelství i zábavy. Sympatický výkon obou hlavních protagonistů. Tomek se ke konci filmu dozvídá, že kdysi měl ještě staršího bratra, který ho měl velice rád, který ale bohužel zahynul i s jeho matkou při autonehodě - od té doby žil chlapec u babičky a děda. Film chce ukázat, že ti, kdo pro nás někdy něco znamenali, či my znamenáme cos pro ně, tu jsou stále s námi, pomáhají nám a dávají nám sílu překonávat překážky. V tom je síla čisté lásky. Film se mi moc líbil a píšu mu plný počet bodů a brzy se na něj znovu podívám, ()