Zaříkávač lží

(amatérsky film)
Krátkometrážny / Životopisný / Animovaný
Česko, 2014, 15 min

Marek Dvořák

Závěrečná kapitola o vzniku, existenci a konci internetového fenoménu jménem Nejfake. Příběh nás zavede do roku 2007 a i před něj a konečně ukáže důvody vzniku a motivace v následujících 6 letech být skryt pod maskou. Uvědomění si sám sebe, svých schopností a později své mediální moci. Zaříkávače lží lze taky chápat jako zpověď obyčejného člověka, kterého ostatní viděli neobyčejně jen proto, že nevěděli, kdo to vlastně je. (oficiálny text distribútora)

MilanRambo1

NejFake mě svou tvorbou neoslovuje přes 2 roky. Ale tohle je vyjímka. Krásně natočené (samozřejmě nemluvím o animaci která se mi moc nelíbila). Super příběh ale omýváš pořád dokola to samé NejFaku. Ale jinak se mi to docela líbilo. Těch 80% si to asi zaslouží v té amatérské brandži. ()

WWE

2 za spracovanie a hudbu. Je to strašne zložité z NejFakeom. Ale rešpekt za to že sa udržal pod maskou 6 rokov. Prečítajte si Kordusov komentár, dobre to zhrnol. ()

leo_kure

Po zhlédnutí filmu mám v hlavě spoustu myšlenek.... V kině ten film měl úplné jiné grády.... Hodně jsem se o autorovi dozvěděl a mě osobně se film docela líbil, ale animace je o ničem a sem tam ty "vtipné" momenty mohli vynechat ;) 3* jsou podle mě zaloužilé :) ()

Anna9663 odpad!

Nejfake s těmi svými názory je jak nějakej křesťan nebo to někdy i vypadá jako kdyby byl u iluminátů a vymejvá svým fanouškům mozky a cpe tam svoje názory. Nejfake se svou tvorbou klesl hodně dolů, a myslím že zaříkavač lží, je asi nejhorší z toho všeho, a hlavně si myslím že téměř nic z toho není pravda, a dělá to jen kvůli penězům, prostě našel dobrý nápad a využil ho na youtube. ()

wowosedli

...některá nejfejkova videa jsou stupidní,... některá jsou k zasmání, ....některá jsou k zamyšlení. Tento film se jednoznačně řadí k videím k zamyšlení (ze začátku i k zasmání). Velmi jsem ocenil že nepoužil nějaké zvířecí nadávky (lachtanismy) Jde o takovou "audio-vizuální zpověď" u které si řeknete že člověk jenž dokázal změnít svůj život takto radikálním způsobem si zaslouží obdiv. Pěkné animace dokresluje jeho hlas jenž je podmanivý příjemně zabarvený ...prostě se krásně poslouchá. Naživo natočené scény působí trošku nepatřičně nějaké filtry trošku do retra by jednoznačně prospěly. Hudba je dle mého moc nahlas mírné ztlumení by mohlo udělat zázraky. Filmu by slušel jiný název který by nebyl tak zavádějící. I přes některé mouchy jde o krásný neobyčejně emotivní snímek jenž je určen těm kdo sledují nejfejkovu tvorbu, nelze jej hodnotit bez shlédnutí alespoň jeho předešlých "filmů" . ()

davidrohusch odpad!

Hloupost na nejvyšším stupni! Dělat drama kvůli holce? A ještě do toho dávat takovéto kecy! Autorovi šlo o získání diváků, toť vše. Ani s Animací si nedal záležet. I děti dokážou udělat lepší herecký výkon. Připomínalo mi to seriál Ulici, se kterým mám obdobný názor. ()

DeathclawCZ odpad!

Ehm může mí někdo říct co tady na CSFD dělá tahleta sračka? Milý nejfejku (či jak ti tvé zfanatizované děti říkají) nikdo z nás nechápeme proč tyhle tvoje výplody choré fantazie kde kážeš o něčem co by snad každý mladý člověk měl dávno vedět a ty to cpeš sem? Máš youtube kde tě bude obdivovat tvá fanoušskovská základna plná dětí co paří minecraft a je vystříkaná s toho jak jim životní hodnoty vtlouká do hlavy mamrd co vypadá jak "Alahovec" (ještě kalach a řezat panenkám hlavy příborákem). Tam si dělěj klidně suché vrby, ale proč to sereš sem? Musí ti být jasné, že tady tvrdě narazíš. Mluvíš tam jak nějaký sektář "vystihl Kordus" Prezentuješ se tam jako mega spasitel "Ježíš by byl ve srovnání s tebou sračka" Natahal jsi všecky děti na CSFD aby odklikali 200 pohádek a dali ti 5 hvězd a ty už jsi se viděl s "Oskarem" v prackách. Přitom to je tak na "Zlatou Malinu" Je mě naprosto u análního otvoru kdo je Nejfake, co dokázal, jak se prezentuje a jak mu to celá YT komunita žere. Hodnotím dílo a to je dle mě sračka, protože s těch alibistických keců se mě chtělo zvracet takovým způsobem, že jsem si neužil ani tu animaci či hudbu. Blééééé ()

ferda12 odpad!

Bylo nebylo, jednoho dne se narodil vševědoucí člověk, co měl potřebu sdělit světu, jaký je to pán ... Aneb takto nějak musí začínat tato ''pohádka''. Všechno co jsem měl na srdci už bohužel (vlastně bohudík) shrnul Kordus a DeathclawCZ . Jen se dovolím jednu takovou poznámku. Docela jsem se zasmál hodnotitelům s hodnocením 4+ co psali, že to není jen o tomhle videu/filmu. Kurva a o čem? Já vidím v nadpisu ''Zaříkávač lží'', ne ''Nejfakeovo posledních tisíc videí a.k.a. jeho tvorba''. Jak je nefér hodnotit, když jsem neviděl ani jedno jeho video a nevím kdo to je. Neviděl, ale nepotřebuji vidět 1000 videí od něj, abych si na něj udělal názor. Uvědomuje si z Vás někdo (4+ hvězdy), že tady tato ''tvorba'' nemá co dělat? #spamvposte ()

RyuzakiSE

NejFake říká věci, co do nás rodiče + okolí cpou už od mala. Jenže asi si to neuvědomujeme a tyhle věci zjišťujeme, až když narazíme na takového týpka... a pak vlastně nadáváme, jak tenhle svět je shinilý. Každopádně Nejfa jsem nikdy nemusela... už jenom proto, že z něj všichni dělají "spasitele"... ale uvědomte si, že většina jeho keců většinou nikam nevedou. ()

slender123

Tady ten zamaskovaný podivín mě sral už pěkně dlouho. Pořád jen brečí z toho, když ho někdo začne urážet ať je to malý zmrd nebo ne. Pořád jen ty samé sračky. To jeho řvaní, že mu všichni závidí atd. je taky pěkně trapné. Myslím si, že ten jeho pseudo osvícený způsob točení videí mu fakt moc lidí závidět nebude. Tady ten "film" je jenom o tom, jak se s debilem rozešla nějaká čubka a on byl z toho tak hluboko v prdeli, že poté pořád jenom chlastal a podle mě se kvůli takové kravině začal i sebepoškozovat. Pak si najednou řekl : "Ty vole!" a začal své výplody nahrávat na Stream. Po nějaké době se na Stream vysral a začal natáčet na YT. A tak se stal známým "kvalitním" youtuberem. V tom "filmu" většinou mele nějaké kraviny a já něčemu z toho ani nerozuměl, protože jsem ty blbosti nechtěl poslouchat. Ti, co tu dávají čtyři nebo pět hvězd, tak ti jsou jen jeho ovce a to jde poznat i z těch jejich komentářů. K té animaci - nevím, kdo si může myslet že je dobrá. Je strašná, ale občas i vtipná. Alespoň hudba je k tomu dobrá. Hudba tento výplod vlastně zachránila před odpadem! Poslední, co bych chtěl napsat je to, že pokud sledujete tady toho "člověka, co mění lidi k lepšímu" a jste jeho HARDCORE fanoušek, tak vás upřímně lituji, protože to co provádíte na Internetu je hrůza. ()