10 000 svätých

• USA Ten Thousand Saints (viac)

Tínedžer Jude (Asa Butterfield) žije s matkou Diane (Emily Mortimerová) vo Vermonte. Po tom, čo jeho najlepší priateľ Teddy (Avan Jogia) zomrie na predávkovanie drogami, dospievajúci chlapec sa odsťahuje k svojmu otcovi Lesovi do New Yorku. Vyhnanec, cudzinec a rebel získava nových priateľov. Zoznámi sa s Johnnym (Emile Hirsch), spevákom v punkovej kapele a nevlastným Teddyho bratom. Potom sa pripojí k hnutiu Hard Core, ktorého stúpenci bojujú proti drogám, alkoholu a špinavému sexu. Spoločne s priateľmi sa pokúša pomôcť 16-ročnej Elize (Hailee Steinfeldová), dcére súčasnej priateľky jeho otca, ktorá  je tehotná s nebohým Teddym, nemá rodinu a nevie si rady so životom. Začína sa očistná púť šiestich hrdinov, ktorí hľadajú svoje miesto v živote. Aj napriek všetkým ťažkostiam a osobným problémom sú optimisti. Podarí sa im spoločne vytvoriť rodinné prostredie pre Elizino očakávané dieťa? Ako sa vyrovná Jude so svojimi citmi k Elize a nájde cestu k svojmu odcudzenému otcovi? (TV JOJ)

jah

Kvalitná hudba s dejom v zaujímavej atmosfére New Yorku 80's, už to by mi celkom stačilo k spokojnosti :) Keďže ani dej nenudil, film hodnotím veľmi dobre. Z hercov sa dal dobrý výkon Ethana Hawke čakať, ale zaujala aj sympatická Julianne Nicholson. Prekvapili ma zásady hnutia Straight Eight, vzhľadom na hudobný štýl hardcore punk som očakával menej konzervativizmu, toleranciu k drogám a pod. ()