Když se novinář Guy Foster (Tony Britton) vrací po deprimujícím dni z Fleet Street domů, poslední, co chce udělat, je jít si večer někam vyrazit. Proto řekne své ženě Melisse (Petra Davies), aby šla na večírek s přáteli, a usadí se, aby v klidu dopsal svůj román. Je to naposledy, co ji vidí živou. Když je Melissa nalezena uškrcená, všechny důkazy ukazují na Guye, ale on ví, že je nevinný a že se to na něj někdo snaží hodit. Kdo zavolal Guyovi a vydával se za jeho mrtvou ženu hodinu po její vraždě? Proč psychiatr doktor Swanley (Norman Scace) trvá na tom, že Guy byl jeho pacient, i když ho Guy v životě neviděl? A jaký význam má Melissina nová krabice na klobouky? S přibývajícími stopami je brzy jasné, že Melissa vedla dvojí život a nyní je na Guyovi, aby odhalil pravdu o své ženě a našel jejího vraha. (mac000)

mac000

Klasika britského mistra kriminálního žánru, ale i plodného TV scénáristy (v letech1952 až 1980 Durbridge napsal pro BBC 17 TV seriálů) . Tuto šestidílnou serii, režírovanou Alanem Bromleym,  vysílala ČST v prosinci 1968 ()