Lovci diamantů

Kamera:

Rob Taylor

Účinkujú:

J.V. Martin

Bez risku není zisk, a to platí i v obchodování s drahokamy. Tento trh, kde se musí kupci mít neustále na pozoru, není nic pro opatrné, a dokonce i roky zkušeností a znalostí mohou v kritickém okamžiku zklamat. Lovci diamantů se zabývají do hloubky těmito vysokými sázkami a pomohou alespoň trochu vniknout do světa diamantů při cestách do nejrušnějších a nejrizikovějších míst světového obchodu. Od rubínových dolů ve Vietnamu po rušné trhy v ulicích měst na Madagaskaru - Lovci diamantů vezmou diváky do exotických destinací, představí neznámé kultury a odkryjí různé úrovně obchodu s diamanty. Lovec diamantů Ron LeBlanc, odbornice na klenoty Diane Robinson a geolog Bernie Gaboury nás provedou doly, trhy a napjatými vyjednáváními při pátrání po největších, nejzářivějších a nejvýdělečnějších klenotech na světě. Excentrický LeBlanc a jeho partneři jsou hnáni vidinou potenciálních obrovských zisků, touhou najít dokonalý kámen a přivézt svým náročným klientům drahé kameny - od smaragdů v Kolumbii, přes měsíční kámen ze Srí Lanky, až po perly z Myanmaru nebo topazy z Brazílie. Za krásou těchto drahých kamenů se však vždy skrývá nebezpečí. Tým si musí zajistit bezpečnost a dostatečná preventivní opatření pro každou zemi, rychle odhadnout v každém místě hlavní hráče na trhu, zaručit, že zboží je pravé, bez problémů umět odhalit padělky, vyjednat nejlepší cenu, a - což je nejdůležitější - přežít, aby mohli vyprávět svůj příběh. (oficiálny text distribútora)

FFilipCZ

Osobně by mě více zajímalo spíše těžení a získávání těchto drahých nerostů přímo ze zemské kůry (to jsem si také původně myslel, když jsem se připravoval na zhlédnutí této show). Nakonec z toho ale bylo hašteření a smlouvání ceny s místními obchodníky, což neshledávám zrovna dvakrát moc zajímavým. Hlavní trojice mi také nepřirostla moc k srdci, proto dávám slabší 3*. ()