Fake Fiction

• Čína Mo deng nian dai (viac)

dwbmb

Šašek podvodník se stal obětí vlastních podvodných kumpánů a jako na potvoru se k němu začne dobývat nějaký děcko dávno mrtvý štětky s tím, že je jeho dcera. Čerstvá ženská kořist, taky bývalá štětka, mu nedá, kumpáni s penězi zdrhli a tak nám tahle troska zůstala na realizaci zaplaceného představení úplně sama. A jak už to v takových filmech bývá, vše není tak černé, jak #000000 a vznikající přátelství trosky, ex-štětky a "daughter of a bitch" pomůže překonat všechny překážky. Překvapivě příjemná podívaná. Povinný happyend included. Vhodné pro heterosexuálního muže: Ano. ()

sniper18

Je to dosť dobrá rodinná dráma. Má celkom dobrý príbeh o talentovanom kúzelníkovi, ale povahovo nie práve najlepšom človeku, ktorý od bohatého muža dostane za úlohu pripraviť nezabudnuteľný trik, za čo ho v prípade úspechu čaká veľká finančná odmena, no hlavne do jeho nezodpovedného života vstúpi malé dievča, ktoré utieklo zo sirotčinca a tvrdí, že on je jej otcom. A tak si s problémami k sebe predsa len pomaly nachádzajú cestu a pripravujú veľkolepý trik. Spracovanie sa mi páči, síce ešte spočiatku som mal z toho skôr len také priemerné pocity a hlavný hrdina ma moc nebavil, ale aspoň z toho bolo cítiť do budúcna nejaký potenciál a našťastie sa to aj potvrdilo. A tak po tej prvej polhodine si ma to už pomaly začalo získavať, obe hlavné postavy sú už bez problémov a tak som im skutočne fandil, aby im to vyšlo, či už v rodinnej, ale aj pracovnej línii, nesie sa to vo veľmi príjemnej atmosfére a poteší aj pár výborných scén, napríklad s policajtom alebo bankomatom. Jedine ma v priebehu trochu sklamalo, že ten očakávaný veľkolep trik už nie je nič originálne, dokonca je to jeden z najslávnejších trikov Davida Copperfielda, kvôli čomu sa ten prvok prípadného očakávaného prekvapenia stratil, ale keďže toto nemá v konečnom dôsledku pre film žiadny význam a to záverečné vystúpenie je v úplne inom štýle, ako som čakal, nie je to žiadny problém. Takže spokojný som aj po stránke jednotlivých žánrov, dramatická stránka je úplne ideálna, rovnako nesklamú ani humorné momenty a kladný dojem mám aj z tej kúzelníckej tématiky. Herecké obsadenie je na tom dobre, Xu Zheng v hlavnej úlohe, výborná postava dcéry a poteší aj tých pár vedľajších postáv, obzvlášť manažérka. S réžiou a technickou stránkou som nadmieru spokojný, slušná vizuálna stránka, výborná atmosféra a pár scén malo veľmi príjemné čaro. A veľkým plusom je aj hudba, tá sa mi veľmi páčila. Takže až na ten vlažný úvod som dosť spokojný, páčilo sa mi to. 74% ()