Herederos de una venganza se zaměřuje na obyvatele malého městečka Vidisterra, které se věnuje téměř výhradně pěstování vinné révy a výrobě vína. Je zde pouze jedno vinařství, které vlastní všechny vinice a všechny pracovní zdroje. Antonio (Luciano Castro), zemědělský inženýr, tam přijíždí s jediným cílem – oženit se s Angie (Gabriela Groppa), se svou snoubenkou a zároveň sestrou svého drahého přítele Rafaela (Federico Amador), která se chce vdávat ve městě, kde se narodila.
Pro všechny se Vidisterra zdá být ideálním prostředím, kde všichni obyvatelé našli své místo na světě, aby mohli žít a rozvíjet se. To je i případ Emilie (Marcela Kloosterboer), dcery Reginy Piave (Leonor Benedetto) a dědičky rodinného vinařského impéria. Pro Mercedes (Romina Gaetani) však žít ve městě znamená žít se stigmatem, protože byla právě propuštěna z vězení díky pomoci Martína Sartra (Daniel Kuzniecka) po rozsudku, který jí přinesl všeobecné zavržení. Její bratr Lucas (Marco Antonio Caponi) jí bude bezvýhradnou oporou, zatímco matka Delicia (Betiana Blum) bude tiše mumlat nad nešťastným osudem.
Ve sklepení hlavního vinného sklepa Vidisterra je však také něco i temného. Setkávají se zde členové lóže vedené velmistrem (Alfredo Alcón) a za účasti nejvýznamnějších a nejmocnějších lidí města členové této lóže uctívající vinnou révu a víno, věří v proroctví, která jim velmistr sděluje prostřednictvím posvátné knihy. Nejdůležitější z těchto proroctví říká, že se blíží konec světa a že Vidisterra je vyvoleným národem, který katastrofu přežije. Aby však byla tato země zachráněna, je třeba přinést velkou oběť. (Cvalek)