Do velkého pařížského obchodního domu nastoupí nový manažer, který má pozdvihnout úroveň a objem obchodu. Jako zcela zásadní vidí vztah zaměstnanců k podniku a k sobě navzájem. Chce, aby všichni zaměstnanci byli jedna velká rodina. Do tohoto jakéhosi kolektivního hrdiny se promítají i osobní osudy jednotlivců. (oficiálny text distribútora)

bloom

Z filmů Cédrica Klapische jsem dosud viděl jen kousky (např. sci-fi Možná s hostujícím Belmondem nebo sympaticky působící komedie Erasmus a spol.), až Jednoho za všechny jsem měl možnost zkouknout celého. Ale hned po několika prvních záběrech představujících hrdiny na cestě do práce mi režijní styl přišel velice povědomý a začal jsem si říkat „to snad natočil Robert Altman“. Tento pocit ve mně zůstal v podstatě po celou dobu sledování, takže mě nepřekvapilo, když jsem si následně přečetl, že Klapisch uvádí Altmana jako svůj zásadní vzor. Jednoho za všechny bych určitě nedoporučil divákovi požadujícímu pevnou zápletku a kterému nevyhovuje, aby „jen“ pozoroval ze života jiných. Klapisch imituje Roberta Altmana natolik, že divákům, kterým se líbí Altman, se bude líbit i Klapisch. Kromě nich bych ho doporučil i těm, co se z nějakého důvodu americké kinematografii vyhýbají a na původního Altmana by tak nenarazili. Více zde. ()