UFC 100: Lesnar vs. Mir

(relácia)
Športový
USA, 2009, 180 min

Show se uskutečnila 11. července 2009 v Mandalay Bay Events Center (Las Vegas, Nevada). Na hlavní kartě se sešlo pět zápasů.
1) Alan Belcher vs. Yoshishiro Akiyama
2) Jon Fitch vs. Paulo Thiago
3) Dan Henderson vs. Michael Bisping
4) Georges St-Pierre (c) vs. Thiago Alves (UFC Welterweight Championship)
5) Brock Lesnar (c) vs. Frank Mir (ic) (UFC Heavyweight Championship) (TheSpearCZ)

AlistairMir

Bacha v komentu jsou spoilery : Jelikož opravdu nemám rád Lesnara a naopak Frank je pro mě vzor číslo jedna tak asi nikoho nepřekvapí, že jsem fandil Frankovi. Bohužel v tomto zápase musím se skřípěním zubů uznat, že se opravdu nechytal. Lesnar se z jejich prvního střetu poučil a už se nenechal chytit do žádné z Frankových pověstných pák. Navíc jeho wrestling Frankovi opravdu nevoněl a tak zápas skončil ve druhém kole TKO, když byl ležící Frank zasypáván údery a rozhodčí zápas odmával. Lesnar tak obhájil titul, ale za jeho chování (nepodání ruky před zápasem, fuckování na diváky) si mé sympatie opravdu nezískal. Vyhrál ovšem zaslouženě. ()

The Viper

Očekávaná odveta mezi Frankem Mirem a Brockem Lesnarem. K podivu všech nezkušeného Lesnara coby šampiona a veterána Franka jako vyzyvatele. První duel (Lesnarův debut v UFC a teprve 2 zápas v MMA) skončil nešťastně pro Lesnara kdy po 90ti vteřinové dominanci (přirovnal bych to k řádění hurikánu) se nechal nachytat a Frank jej pevně sevřel do kneebaru. Předzápasový i pozápasový trash talk patří mezi nejlepší v historii a toto se řadilo jako nejlepší rivalita historie UFC. Lesnar v rozhovoru po vážení stručně uvedl že hodlá z Franka udělat plačící dítě. Zápas opravdu nebyl pro příznivce Franka a možná i slabší povahy. Lesnar kolo a půl Franka bez milosti ničil a obhájil tak poprvé svůj titul. Pro Franka se jednalo o první zápas jeho znovuzrození s novou váhou (nikoli váhovkou). ()