UFC 92: The Ultimate 2008

(relácia)
Športový
USA, 2008, 180 min

UFC 92 nabídne hned dva souboje o titul. Dokáže podceňovaný Frank Mir vzít pás dočasného šampiona těžké váhy legendárnímu Antonio Rodrigo Nogueirovi ? A obhájí Forest Griffin svůj pás lehko-těžké váhy před hladovým a dosud neporaženým vyzyvatelem Rashad Evansem? Pohodlně se usaďte turnaj začíná. (AlistairMir)

The Viper

Tento turnaj se zapsal mezi mé nejoblíbenější a to i díky tomu, že hlavní karta plná knockoutů. I přesto že můj miláček Forrest Griffin odešel ze souboje se zápasnickým Cubou Goodingem Juniorem jako poražený, i přesto to byl jeden z nejlepších šampionů polotíhy. Doplněno o zápas ve kterém byl poprvé ukončen Big Nog (respekt pro něho za vše) a to Frankem Mirem, který byl totální outsider a jeho dojímavé pozápasové řeči. Tento souboj byl střetem trenéru řady Ultimate Fightera kde se ukázalo, jak moc dobrý člověk je Big Nog, opravdová legenda kalibru Fedora a dali UFC život takovým borcům jako Bader, Lawlor a dalším. Už ale v začátcích hlavní karty tu pro diváky čekal tahák hodný hlavního zápasu a to třetí vzájemný zápas dvou rivalů - Rampage Jacksona (A-Team) a Wanderlei Silvy. Předešlé dva zápasy vyhrál nasypaný Wanderlei v Pridu drtivým způsobem a Rampage mu to v UFC vrátil i s úroky. Jedno nejlepších KO vyšvihnuté s parádní obrany Rampageho a následná nálož zasloužených úderů na zemi. Určitě stojí za zmínění uplně první zápas celého turnaje a to debut velezábavného Pata Barryho, který svého soupeře zničil tak jak to umí jen on a asi další 2 borci jen. Brutální low kicky. :) ()