silentname

"Undateable John" sa ukázalo ako pohodová malá romantická dramédia. S výnimkou Shannen Doherty tu nebol asi nikto, koho meno mi bolo známe, takže som nepremýšľal nad tým, v ktorom filme som koho videl. To je niekedy super, nakoľko si môžem pozrieť film bez toho, aby ma zaujal nejakým menom. A Shannen Doherty sa tu dokopy objaví v jednej scénke. Takže mohol som do toho ísť celkom naslepo. Funguje film? Myslím si, že celkom áno. Vieme ako sa to asi bude odvíjať a ako to dopadne, no celkovo mám pocit, že postavy sú celkom zaujímavé, pôsobia realisticky a vieme ich všetky pochopiť. John je loser. Je zúfalý, chýbaj mu vzťah, chce veci rýchlo a absolútne nevie ako sa má v situáciach pohybovať. A istým spôsobom som v ňom dokázal nájsť seba samého spred niekoľkých rokov. Možno s výnimkou toho, že som nemal problém s alkoholom ani trávou. Jane zase trpí OCD je alkoholička a to všetko veľmi komplikuje. Takže ako vzťah to rozhodne prináša celkom zaujímavé situácie. Nemôžem povedať, že by som sa nejako vysoko na filme nasmial, ale humor fungoval celkom dobre. Ostatné postavy sú tiež celkom okey a majú svoje lepšie momentky. Funguje to na oboch frontoch. Plus vidieť toľko anonymných alkoholikov a poznať ich príbehy je zaujímavé. Neviem čo viac povedať. Ako malý nenápadný film ma to celkom chytilo. Nie je to nič výnimočné, ale stačí. Hodnotenie: B ()