Pátranie po nezvestnom ocovi v srdci Indie navždy zmení život nemeckej učiteľky Annie i jej pohľad na svet... Keď mladá nemecká učiteľka Annie Krügerová (Stephanie Stumph) rozprávala svojim žiakom legendu o indickom smaragde, jej svet bol ešte v poriadku. Uprostred príprav na blížiace sa vianočné sviatky ju však zastihne správa, že jej otec Wilhelm (Peter Prager), ktorého naposledy videli v indickom Jaipure, bez stopy zmizol – a tak sa tam rozhodne ihneď odcestovať a nájsť ho! V lietadle sa zoznámi s príťažlivým Indom Arunom (Omar El-Saeidi), ktorému sa zjavne páči, no ktorého s ohľadom na situáciu síce priateľsky, no dôrazne odmietne. Cestou do hotela jej ukradnú kabelku a zoznámi sa s milým Karanom (Faraz Khan) z kasty pariov (nedotknuteľných), ktorý jej nielenže pomôže získať späť ukradnuté veci, ale v ďalších dňoch i pátrať po stratenom otcovi. Vďaka Karanovi sa tiež odhodlá porozprávať sa s vplyvnými Indmi z otcovho zoznamu, ktorý nájde v jeho hotelovej izbe. Je na ňom i maharáni Maritha Singhová (Suzanne von Borsody), z ktorej sa vykľuje vor Arunova mama! Ten sa veľmi teší, že Annie opäť vidí, no podstatne menej z faktu, že ju sprevádza Karan. Nanešťastie sa nechá uniesť detinskou žiarlivosťou a poverí svojho sluhu Omprakasha (Manit Joura) aby sa o Karana „postaral", Krátko nato Karana zatknú a jeho rodný slum zrovnajú so zemou... Annie medzičasom zistí, že obrovský smaragd z príbehu, ktorý ju tak očaril, skutočne existuje – a že je dokonca majetkom maharáni. A dozvie sa i novinky o svojom stále nezvestnom otcovi... (TV Markíza)

Mr. Movie

Milé překvapení, při stopáži 173 minut jsem čekal nudu a spánek. Jednu hvězdu přidávám za autencititu obrazu Indie, respektive míst, které byly ukázány. Jediná scéna se kterou jsem měl problém bylo vrácení ukradené kabelky :-))) Ale k filmu to samozřejmě patří, nejde o dokument. ()

Skuby47

Film jsem vnímala jako indickou dobrodružnou pohádku s krásnými přírodními záběry, která je zaměřena na výklad tradic a náboženských zvyklostí v této exotické zemi. Kouzelná je především výprava spojená s prohlídkou města - jeho paláců i slumů a poukazem na dosud trvající postavení kast v indické společnosti. Příběh a herecké výkony ustupují v tomto případě do pozadí před kouzelnými ukázkami historických městských lokalit i současného pouličního ruchu. Nikdy jsem takový film neviděla, takže mu přisuzuji i určitou originalitu. Pohádkovost dokazuje fakt, že německá dívka by se sotva mohla bez omezení volně pohybovat a zasahovat při svém pátrání po otci do soukromí vysoce postavených rodin. Podle mne by ve skutečnosti jako osoba nežádoucí zmizela na dně řeky. Bylo to zajímavé, líbilo se mi to. ()

Narciska

Překvapivě dobré. Oceňuji 1. krásné obrazy Indie, 2. citlivý přístup k jejím obyvatelům, 3. neočekávaný vývoj postav a celého filmu, 4. sympatické kouzlo všech účinkujících, 5. romantické kouzlo. ()