Retrospektivní komedie z politického prostředí o dvou bratrech ze Saint-Étienne a jejich snaze ovlivňovat politický směr v zemi.
Vše začíná za plentou volební místnosti v dubnu 2002, když Léon (Pio Marmaï) váhá nad odevzdáním hlasu pro prezidentského kandidáta Lionela Jospina. Před mnoha lety, v roce 1981 ve volebním táboře příznivců Françoise Mitterranda, poprvé potkal a políbil Noémie Archambaultovou (Laetitia Casta). Mimochodem, jeho bratr Olivier (Gaspard Proust) tehdy vedl v Saint-Étienne za Mitterranda kampaň. A mimochodem, Leon strávil s Noémie nezapomenutelné tři dny, než odjela do Paříže dělat kariéru. Stejně tak učinil Olivier, jenž se v následujících 20 letech stal oporou celé řady prezidentských kandidátů v roli mediálního poradce. A mohl být ještě úspěšnější, nebýt jednoho novináře – Leona. (dopitak)

dopitak

Průlet francouzskou prezidentskou politikou posledních několika dekád. Femme fatale Laetitia Casta, o ní se kohoutí Pio Marmaï a Gaspard Proust. Nebudete moci fandit ani jednomu, protože oba dělají přešlapy, stejné jako přináší život. Abyste se cítili komfortně, je lepší o francouzské politice od reaganovských dob něco vědět. Sympatie diváků zcela ovládne Ramzy Bedia coby vizionář erotického průmyslu (taková vtipnější a elegantnější verze postavy byznysmana Ondřeje Vetchého v ). Ze zastrčeného městského kina udělal sex shop s kabinkami a video půjčovnou, rozjížděl první horké erotické linky ve Francii a na konci filmu dostane nápad, jak se pustit do e-seznamek. Film má na IMDB průměrných 58 %, takže by mě zajímalo, jak si vedl v domácí Francii. ()