Tickety Toc

Tonička a Tomík bydlí v hodinách a i tam se dá zažít spousta legrace. (Česká televize)

T.O.M.

Báječné příběhy pro předškolní děti. Pohodové, příjemné, ale zárovň se pořád něco děje. Nechápu, proč se někteří dospělí pohoršují nad tím, že je pořad nezaujal. Příjde mi to absurdní, ale říká to víc o nich, než o pořadu. ()

Gemini

Kolik animovaných seriálů pro děti používá estetiku dřevěných hraček a figurek ze dřevěných hranolů a koulí spojených provázky? A kolik se jich odehrává uvnitř "kukačkových" hodin?:) A k tomu má příběhy, v nichž nenásilně vysvětluje předškolním dětem věci jako "práce kvapná málo platná" nebo že se vždycky musí ohlásit, pokud se chystají odejít jinam než předtím řekly? A když v nich ještě k tomu většinou najde nějaké uplatnění "logické" fungování tohoto světa, odvozené z jeho výtvarného stylu, těžko něco vytknout. Výrazně mi vadí asi jen figurka malé sovy, která je tam jen proto, aby se jí soustavně děly nějaké "žertovné" nepříjemnosti (od pádů po exploze). Zdejší výsledné hodnocení nechápu - a to jsem na dětskou tvorbu dost náročný. Ale to je fuk, pro mě je Tik Tak vysoko nad průměrem, takže minimálně 70% mu přiznám. ()